Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Projektas „Saugaus eismo įgūdžiai – saugaus gyvenimo garantas“

Projektas „Saugaus eismo įgūdžiai – saugaus gyvenimo garantas“

2020-03-03
Projektas „Saugaus eismo įgūdžiai – saugaus gyvenimo garantas“
Zoja Plechova
Vilniaus lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vyr. mokytoja
Tatjana Račkauskienė
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Vaikai įgijo jų amžiui ir patirčiai atitinkančius saugaus elgesio kelyje įgūdžius, suprato, kad reikia būti atsakingais už savo elgesį, veiksmus ir pasekmes kelyje.
Ikimokyklinė įstaiga – pradinė ugdymo įstaiga, kurioje pradedama formuoti vaikų saugaus eismo įgūdžiai. Vaikų saugaus eismo kompetencija ugdoma įvairios veiklos metu, panaudojant įvairius pažintinius ir praktinius ugdymo būdus ir metodus.
Keliuose įvyksta nelaimingų atsitikimų, kur nukenčia vaikai, nesugebėję įvertinti rizikingos situacijos ar atsiradusio pavojaus. Suaugusiųjų pareiga apsaugoti vaiką nuo tykančių pavojų kelyje bei mokyti kaip išvengti nelaimingų atsitikimų.
 
Vilniaus lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vykusiame projekte buvo iškeltas tikslas – ugdyti vaikų saugaus elgesio kelyje sampratą ir įgūdžius. Taip pat supažindinti vaikus su kelio ženklais, įtvirtinti žinias ir supratimą apie kelio ženklus, jų paskirtį ir svarbą; tobulinti ikimokyklinukų saugaus elgesio įgūdžius įvairių situacijų metu; įtraukti tėvus į saugaus eismo ugdymo veiklą.
 
Veiklos žingsniai
 
Žaidimas „Šviesoforo spalvos“
Žaisdami įvairius žaidimus vaikai susipažino su kelio ženklais, suprato jų reikšmes. Tai pat suprato Kelių eismo taisyklių sąvokas – šaligatvis, pėsčiųjų perėja, važiuojamoji kelio dalis, sankryža, transporto priemonė – jų paskirtį ir svarbą. Vaikai susipažino su šviesoforo spalvomis, sužinojo, kaip apsisaugoti nuo eismo įvykių tamsiuoju paros metu.
 
Pokalbis „Aš saugus kelyje“
Su vaikais buvo kalbama apie saugų elgesį keliuose, gatvėse, transporto priemonėse. Kodėl reikia laikytis Kelių eismo taisyklių, kokie pavojai tyko kelyje (gatvėje), kur kreiptis pagalbos ištikus nelaimei kelyje.
 
Imitacinis žaidimas su popieriniais automobiliais
Suorganizuota išvyka į Popieriaus gatvę. Renginio akcentu tapo ilgiausios svajonių automobilių kolonos sudarymas iš pačių dalyvių nupieštų žaismingų, fantastiškų ir realių automobilių. Sulaukėme tėvų pagalbos ruošiant automobilius .
 
Projekto vertė vaikams:
  • Vaikai įgijo jų amžiui ir patirčiai atitinkančius saugaus elgesio kelyje įgūdžius. 
  • Suprato, kad reikia būti atsakingais už savo elgesį, veiksmus ir pasekmes kelyje.
  • Išgyveno teigiamas emocijas kartu su tėvais kurdami svajonių automobilius, tapdami eismo dalyviais.
  • Atsiskleidė šeimų kūrybiškumas ir originalumas.
  • Patyrė bendrystės jausmą kartu su šeima ir visa darželio bendruomene.