Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Projektas „Lietuva vaiko delne“

2020-03-20
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Projektas „Lietuva vaiko delne“
Daiva Vigilija Jučienė
Mokytoja metodininkė
Nadežda Zalevskaja
Vyresn. mokytoja
Lietuvos valstybės atkūrimo diena pažadina kiekvieno iš mūsų širdyje įkvėpimą skleisti vertybes ir pilietinę dvasią. Vasario 16-oji – tai šventė, simbolizuojanti tautos stiprybę, dvasią, viltį, meilę savo Tėvynei 
Lopšelyje-darželyje „Klausutis“ organizavome projektą, kuriuo siekėme ugdyti vaikų pilietiškumą, tautiškumą, savęs kaip Lietuvos piliečio suvokimą. Projekto uždaviniai buvo skatinti vaikus domėtis gimtosios šalies istorija, siekiant ugdyti meilę Lietuvai, supažindinti vaikus su tautine simbolika: vėliava, herbu, himnu, skatinti ugdytinių saviraišką, kūrybingumą, komandinį darbą gaminant pirštukų atspaudus ir Lietuvos žemėlapį, pasikviesti į šventinį Vasario 16-osios paminėjimo rytmetį Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariškius, kurie pristatė kario inžinieriaus profesiją, kario ekipuotę ir pageidaujantiems vaikams ant veido užtepė kario maskuojamuosius dažus, bei suorganizuoti šventinį rytmetį Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, paminėti.
 
Subūrėme visų grupių pedagoges bei bendruomenės narius į gražų ir svarbų projektą. Jo metu vaikai susipažino su Lietuvos istorija, gražia ir turtinga kalba, nuostabia gamta. Minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ają, darželyje sulaukėme ypatingų svečių – Lietuvos kariuomenės karininkų. Nuo pat pirmųjų akimirkų vaikus pavergė šilta karininkų šypsena ir uždegantys pasakojimai apie tarnybą. Vaikai ne tik išgirdo daug įdomaus apie karius, bet ir pamatė daug amunicijos, turėjo galimybę ją liesti, tyrinėti. Visi panoro užaugę tapti Lietuvos kariais, gal todėl toliau dainuojamos Lietuvai dainos buvo dar skambesnės, o šokiai dar smagesni. Tęsdami projektą, vaikai gamino Lietuvos žemėlapio-dėlionės dalis, į kurias sudėjo visas įgytas žinias apie Lietuvą. Kovo 11 d. šventinio rytmečio metu vaikai sudėjo žemėlapio dėlionę ir atliko bendrą šokį skambant dainai.
Projektą organizavome mes, teksto autorės, bei vyresnioji mokytoja Lina Jūravičienė ir neformaliojo ugdymo mokytoja Milda Bagdonienė.
 
„Nieko nėra svarbesnio už laisvę ir nepriklausomybę, todėl Vasario 16-oji yra pati šviesiausia ir skaidriausia valstybės šventė. Lietuvos valstybės atkūrimo diena pažadina kiekvieno iš mūsų širdyje įkvėpimą skleisti vertybes ir pilietinę dvasią. Vasario 16-oji – tai šventė, simbolizuojanti tautos stiprybę, dvasią, viltį, meilę savo Tėvynei“.