Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Programuodami priešmokyklinukai tampa kūrėjais

Programuodami priešmokyklinukai tampa kūrėjais

2016-11-02
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Programuodami priešmokyklinukai tampa kūrėjais
Inga EIČIENĖ
Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla
Žodis „programavimas“ daugeliui asocijuojasi su sudėtingu, 5–6 metų vaikams nepasiekiamu dalyku. Tačiau Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai sėkmingai programuoja: kuria sekas, sudarinėja veiksmus ir planuoja, naudodami robotukus Bee-Bot ir Blue-Bot.
Kas tie robotukai?
 
Edukaciniai robotukai Bee-Bot ir Blue-Bot skirti programavimui ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Mes Bee-Bot edukacinę bitutę naudojame individualiam darbui, veiklai poromis arba grupėse. Ją valdome krypties klavišais: pirmyn, atgal, į kairę ir į dešinę. Bitutėje telpa iki 40 skirtingų komandų. Paspaudus žalią mygtuką „GO“, robotukas pradeda kelionę ir tada pamatome ar užprogramavome teisingai. Distancijos pabaiga patvirtinama šviesomis ir garsu. Blue-Bot robotukas šiek tiek sudėtingesnis, jį programuojame naudodami planšetinį kompiuterį.
 
Kuo naudingas programavimas vaikams?
 
Vaikai lavina savo matematinius gebėjimus, vystosi loginis, erdvinis  mąstymas, kūrybingumas. Programuodami vaikai mokosi susikaupti, atlikti veiksmus pagal tam tikras sekas, analizuoja, spendžia problemas, planuoja veiksmus į priekį. Jei dirbdami prie kompiuterių ar planšečių mažieji tarsi panyra į skaitmeninį pasaulį ir „užsidaro“ nuo aplinkos, tai programuodami robotukus vaikai diskutuoja, bendrauja, tariasi vieni su kitais.
 
Kokia mūsų patirtis?
 
Programuodami vaikai nesinaudoja tuo, kas jau sukurta, bet patys tampa kūrėjais. Mums visiems tai nauja patirtis ir džiaugsmingos emocijos!
 
Pirmiausiai mes susipažinome su bitute ir bandėme ją užprogramuoti eiti į priekį, apsisukti ir grįžti atgal:
 
Vėliau mokėmės užprogramuoti bitutę, kad ji įveiktų labirintą:
 
 
Sukūrėme žaidimą, kuris padėjo mums mokytis skaityti:
 
Rengėme išmaniąsias dienas, kuriose vaikai patys kūrė žaidimus robotukams: