Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Priešmokyklinukai tyrinėja kosmoso platybes

Priešmokyklinukai tyrinėja kosmoso platybes

2020-02-05
Priešmokyklinukai tyrinėja kosmoso platybes
Erika Steponaitienė
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja
Kasdieninėje priešmokyklinio ugdymo grupės veikloje didelis dėmesys skiriamas pažinimo, bendravimo bei bendradarbiavimo kompetencijų plėtojimui, kuriama aplinka, kurioje vaikai galėtų veikti laisvai ir kūrybiškai, pasaulį pažinti patirtimi grįstu būdu.
Dvi savaites Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 2-osios priešmokyklinio ugdymo mokinių grupės ugdomosios veiklos buvo apie kosmosą bei planetas. Pirmosiomis savaitės dienomis priešmokyklinukai kartu su manimi, jų mokytoja Erika Steponaitiene, kėlėme klausimus, ką mažieji norėtų sužinoti šia tema: kas yra Saulės sistema, kiek yra planetų, kokios jos, kaip atrodo, kuri didžiausia ar mažiausia, kuri toliausiai nutolusi nuo žemės. Atsakymų ugdytiniai ieškojo enciklopedijose, stebėjo filmukus ir pateiktis. Susipažinę su rasta bei pateikta informacija apie planetas, mokinukai pasigamino priemonę „Planetos“. Daug dėmesio skirta Mėnulio pažinimui, jo įspūdingą paviršių stengėsi sukurti ir perteikti meniniame darbe, pasitelkdami aliumininės folijos rutuliukus, spalvas, blizgučius. Priešmokyklinukai susipažino su mėnulio fazėmis, jas stebėjo danguje, kad lengviau būtų įsidėmėti, pasigamino priemonę „Mėnulio fazės“. Ugdytiniai išbandė grotažo techniką ir meniškai užrašė žodžius kosmoso tema. Sprendė inžinerinius klausimus, gamindami iš plastmasinių šiaudelių kometas, svarstė, kaip jas sukonstruoti, kad geriau skristų. Visas dvi savaites buvo kuriama kosminė grupės aplinka, šiai aplinkai sukurti tiko ne tik pasigamintos priemonės šia tema, bet ir išvykos į Fotografijos muziejų edukacijos „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama“ metu pasigamintos fotogramos.
 
Paskutinę šiai temai skirtą dieną priešmokyklinukai noriai dalijosi savo įgytomis žiniomis ir patirtimis. Ugdytiniai gebėjo išvardyti aštuonias Saulės sistemos planetas, skirti Mėnulio fazes, žinojo jų pavadinimus, papasakojo keletą įdomių faktų apie Mėnulį bei planetas. Kasdieninėje priešmokyklinio ugdymo grupės veikloje didelis dėmesys skiriamas pažinimo, bendravimo bei bendradarbiavimo kompetencijų plėtojimui, kuriama aplinka, kurioje vaikai galėtų veikti laisvai ir kūrybiškai, pasaulį pažinti patirtimi grįstu būdu.