Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Priešmokyklinio ugdymo vaikų edukacinė pamoka

2020-01-22
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Priešmokyklinio ugdymo vaikų edukacinė pamoka
Rima Skrinskienė
Mokytoja metodininkė
Grupėje dirbantys pedagogai siekia įtraukti tokias patirtis, kad vaikai tyrinėtų pasaulį penkiais pojūčiais (stebėdami, liesdami, klausydami, uosdami, ragaudami).
Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo grupėje „Gudručiai“ STEAM yra kasdienio gyvenimo dalis. Grupėje vykdomi trumpalaikiai ir ilgalaikiai eksperimentai, inovatyvių priemonių naudojimas ugdomojoje veikloje. STEAM ugdymas išlaisvina vaikus. Tradicinė veikla grupėje yra keičiama į veiklas už darželio ribų – muziejuose, atviroje erdvėje, kurioje daug iššūkių, tyrinėjimo objektų ir įvairovės.
 
Sausio 21 d. priešmokyklinio ugdymo grupė lankėsi Mažeikių vandenvietėje. Vaikus pasitikęs vandens tiekimo infrastruktūros skyriaus vadovas Vygintas Ligeikis supažindino su įmonės teritorija, papasakojo apie vandens gręžinius, vandens saugojimo talpyklas. Priešmokyklinukai sužinojo, kad Mažeikių miesto ir kaimų gyventojams tiekiamas vien tik požeminis vanduo iš giluminių gręžinių. UAB „Mažeikių vandenys“ geriamojo vandens laboratorija užtikrina nepriekaištingą vandens kontrolę, kuri vartotojams garantuoja gerą vandens kokybę. V. Ligeikis pasidžiaugė, kad įmonės teikiamas vanduo atitinka Lietuvos higienos normas bei ES reikalavimus.
 
Ugdytiniai stebėjo, kaip filtruojamas geriamasis vanduo. Mat be reikalingų mineralų vandens sudėtyje yra daug geležies. Filtravimo metu, įsijungus specialiems mechanizmams, geležis iš vandens yra pašalinama. Tiek šitoje patalpoje, tiek siurblinėje ugdytiniai klausėsi neįprasto garso.
Žinoma, kad STEAM pagrindai dedami vaikystėje, remiantis natūraliu vaikų gebėjimu aiškintis, klausinėti, kurti, tyrinėti. Todėl grupėje dirbantys pedagogai siekia įtraukti tokias patirtis, kad vaikai tyrinėtų pasaulį penkiais pojūčiais (stebėdami, liesdami, klausydami, uosdami, ragaudami). Ugdytiniai įvardino girdimą gaudesį kaip nemalonų, per daug triukšmingą, trukdantį bendrauti. Mažieji tyrinėtojai uodė valomą vandenį, užuostą kvapą įvardino, kaip nemalonų, aštrų.
Grupėje dirbantys pedagogai tiki, kad įvairios veiklos, pagrįstos STEAM filosofija padeda vaikams ugdytis XXI amžiaus gebėjimus: kritinio mąstymo, problemų sprendimo, kūrybiškumo, komunikavimo ir bendradarbiavimo, informacinio raštingumo, savarankiško mokymosi.