Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Piloto darbas. Koks jis ir kuo žavi?

2020-03-13
Piloto darbas. Koks jis ir kuo žavi?
Jolanta Aleknavičiūtė
Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė, mokytoja ekspertė
Tai profesija, reikalaujanti nemažo žinių bagažo, sportinio pasiruošimo, geros sveikatos ir didžiulio siekio.
Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ priešmokyklinių „Pelėdžiuko“ ir „Vabaliuko“ grupių vaikai bei pedagogai turėjo galimybę, pratęsiant temą apie saugumą kelyje, gatvėje sužinoti, koks saugumas turi būti ir oro erdvėse bei ten skrajojančiuose lėktuvuose.
 
Vaikus aplankė bei daug žinių apie savo darbą perdavė buvęs šio darželio auklėtinis – „airBaltic“ lėktuvo pilotas Donatas Povilionis. Jis prisiminė, kad jau nuo vaikystės domėjosi aviacija, parašiutais. Paskui visa tai peraugo į rimtesnius dalykus ir baigęs aviacijos mokyklą tapo pilotu.
 
Iš pirmo žvilgsnio piloto darbas atrodo gana paprastas: pasveikinti keleivius, nuskraidinti juos suplanuota kryptimi ir palinkėti gražios dienos nutupdžius orlaivį. Tačiau, anot lėktuvo piloto Donato Povilionio – „tai profesija, reikalaujanti nemažo žinių bagažo, sportinio pasiruošimo, geros sveikatos ir didžiulio siekio. Darbo ir poilsio režimo pilotai privalo laikytis ne tik dėl savo sveikatos, tačiau ir saugumo sumetimais – tam, kad pilotas tinkamai vykdytų savo darbą ir užtikrintų saugius skrydžius, jis privalo būti pailsėjęs“.
 
Pilotai daug keliauja, pamato daug šalių. Kaip atrodo piloto diena? Piloto darbo diena kartais prasideda vos švintant, o kartais – vidurdienį, kai pilotas pradeda ruoštis suplanuotiems skrydžiams. Jis ne tik pasitikrina skrydžio maršrutą, dar kartą peržiūri orų prognozes, bet ir apskaičiuoja, kiek kuro sunaudos orlaivis skrydžio metu. Už skrydį atsakingas pilotas prieš kiekvieną skrydį iš išorės apžiūri orlaivį ir patikrina jo būklę, įvertina, ar nėra paviršiaus pažeidimų. Orlaiviui pakilus aukštyn, skrydžio metu pilotai bendrauja su įgula, stebi skrydžio valdymo parametrus bei palaiko radijo ryšį su skrydžių valdymo centru. Nusileidus oro uoste darbai nesibaigia, pilotui dar tenka paruošti skrydžio ataskaitą. Apie tai parodė filmuotą medžiagą.
 
Vaikai pateikė daug klausimų: apie lėktuvo greitį, ką galima daryti lėktuve. Lopšelio-darželio direktorė Zita Kuncienė padėkojo svečiui ir įteikė padėką.
Vakare tėveliai daug diskutavo su vaikais, klausė, ką sužinojo. Manau, ir tėveliams smalsu ir netgi pavydu, kad vaikai turėjo galimybę pasimatyti ir daug sužinoti apie piloto profesiją.