Emokykla.lt

Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ – dėmesys vaiko sveikatai

2013-02-10
Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ – dėmesys vaiko sveikatai
Kristina Garšvaitė,
Ramunė Šileikienė,
Milda Čekanauskienė,
Pasvalio lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtojos
Jau aštuntus metus iš eilės lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogės pateikia Pasvalio r. savivaldybės visuomenės sveikatos tarybai vaikų sveikatos stiprinimo projektus ir kasmet laimi finansavimą.
Pasvalio lopšelis-darželis „Eglutė“ yra sukaupęs nemažą darbo patirtį vaikų sveikatos, higienos, aplinkosauginio ugdymo srityse: įstaiga priklauso sveikos gyvensenos asociacijai „Sveikatos želmenėliai“, pedagogai vadovaujasi pačių sukurta sveikatos ugdymo programa „Saugios ir sveikos gyvensenos integravimas į visas ugdymo sritis“.
 
Sveikos ir saugios gyvensenos ugdymo pagrindai formuojasi jau ankstyvoje vaikystėje. Augdamas šeimoje vaikas perima tėvų gyvenimo būdą, požiūrį, tradicijas. Deja, ne kiekvienoje šeimoje vaikas gauna pakankamai žinių apie sveikatą, išmoksta ją tausoti ir stiprinti. Šeima ir darželis – du partneriai, atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką ugdymą. Darželio vaidmuo ugdant vaiko sveikatą labai reikšmingas. Palankūs sveikatai įpročiai savaime neatsiranda, tam reikia kruopštaus, sistemingo ir nuoseklaus darbo.
 
Jau aštuntus metus iš eilės lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogės pateikia Pasvalio r. savivaldybės visuomenės sveikatos tarybai vaikų sveikatos stiprinimo projektus ir kasmet laimi finansavimą. Gautos lėšos tikslingai naudojamos edukacinei aplinkai kurti. Įstaigoje sukaupta nemažai metodinių priemonių, literatūros sveikatos stiprinimo, grūdinimo, dantukų priežiūros, asmens higienos klausimais, o vaikai ypač domisi knygomis, enciklopedijomis, pažintinėmis ugdymo priemonėmis.
 
Pedagogai su vaikais dažnai rengia arbatos gėrimo, sportines, sveiko maisto popietes, kurių metu vaikai su malonumu patys gamina ir ragauja įvairius sveikuoliškus patiekalus. Daug džiaugsmo vaikams suteikia sportinės pramogos gamtoje, baseine, parke. Žingsnis po žingsnio vaikai įgyja vis daugiau žinių apie asmens higieną, sveiką mitybą, fizinį aktyvumą.
 
Pažintinės išvykos, paskaitos, praktiniai susitikimai su sveikatos stiprinimo specialistais suteikia žinių ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Ugdytinių tėvai domisi vaikų sveikata, noriai plečia turimas žinias ir vis aktyviau dalyvauja renginiuose.
 
Siekiame, kad lopšelyje-darželyje „Eglutė“ sveikatos ugdymo procesas būtų orientuotas į sveikatos vertybes. Bendradarbiaudami ir siekdami bendro tikslo auginame sveikus, stiprius, savimi pasitikinčius vaikus.