Emokykla.lt

Paskutinis „Comenius“ projekto „Neišmesk žaislų, perdirbk juos“ partnerių susitikimas Vengrijoje

2014-06-18
Paskutinis „Comenius“ projekto „Neišmesk žaislų, perdirbk juos“ partnerių susitikimas Vengrijoje
Jurgita BALČIŪNAITĖ-ČĖSNIENĖ, logopedė
Lina RAČĖ, plaukimo instruktorė
Sigita SAVIŠČEVIENĖ, direktorė
Šiaulių lopšelis-darželis „Žiogelis“
Vengrijoje, Orošhazos mieste, įvyko tarptautinio „Comenius“  projekto „Neišmesk žaislų, perdirbk juos“ septintasis dalyvių susitikimas. Jame dalyvavo Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis" pedagogės. 
2014 metų gegužės 12–16 dienomis Vengrijoje, Orošhazos mieste, įvyko tarptautinio Comenius daugiašalės partnerystės Mokymosi visą gyvenimą programos projekto „Neišmesk žaislų, perdirbk juos“ (angl. „Don‘t throw toy away, recycling with play“) septintasis dalyvių susitikimas. Į susitikimą atvyko visų šalių-partnerių (Lietuvos, Turkijos, Graikijos, Italijos, Bulgarijos, Vengrijos, Estijos) projekto dalyviai.  Šiaulių lopšeliui-darželiui „Žiogelis“ atstovavo direktorė Sigita Saviščevienė, logopedė Jurgita Balčiūnaitė Čėsnienė ir plaukimo instruktorė Lina Račė.
 
Susitikimas prasidėjo viename iš Orošhazos miesto darželių. Vaikai pasitiko svečius pasipuošę tautiniais drabužiais, vaišino keptu nacionaliniu pyragu. Įstaigos direktorė pristatė įstaigą, supažindino su ugdymo kryptimis, programomis, kalbėjo apie Vengrijos švietimo sistemą. Vaikai atliko liaudies dainas, šoko svečiams vengrų nacionalinius šokius.  
 
Lankėmės įstaigos grupėse, domėjomės ugdymo turiniu, išklausėme auklėtojų pasisakymus apie ugdymo proceso organizavimą. Kiekvienoje grupėje mūsų laukė staigmenos: vaikai įteikė savo kurtų darbelių, mokė vengrų liaudies žaidimų, šokių.  Vengrijoje darželiai yra nedideli, dažniausiai po 3 grupes kiekviename. Grupėje – 25 vaikai. Grupių patalpos nėra tokios erdvios kaip Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose.
 
Šio susitikimo metu projekto dalyviai turėjo paskutinę labai svarbią užduotį – pristatyti dvejų metų trukmės partnerystės galutinius produktus: knygą „Didžioji patirties knyga“ ir „Fotografijų albumą“, kuriuose atsispindi dvejus metus trukusio projekto veiklos ir jų rezultatai.
 
Kelionės metu susipažinome su Vengrijos kultūra, tradicijomis, istorija bei kulinariniu paveldu. Laikas prabėgo nepastebimai. Comenius projekto susitikimo dalyviai džiaugėsi vengrų vaikų, jų tėvelių, pedagogų nuoširdumu, draugiškumu ir svetingumu. 
 
Projekto koordinatorė turkė Yasemin Kilic linkėjo didžiausios sėkmės ir tolesnio tarptautinio bendradarbiavimo,, dalyviai dalijosi įspūdžiais, dalyviai, projekto koordinatoriai pasakojo apie įgytą patirtį.. Tikimės, kad projekto metu užsimezgę ryšiai ne tik kad nenutrūks, bet bus ir toliau intensyviai plėtojami, nors projektas ir baigėsi.
 
Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
 
Sužinokite daugiau apie Šiaulių lopšelį-darželį „Žiogelis":