Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Pajudėjome visi ir žiema mums nebaisi!

Pajudėjome visi ir žiema mums nebaisi!

2020-02-10
Susijusios temos: Projektai Vaiko sveikata
Irina Paradnikaitė-Abromavičienė
Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio projektų vadovė, atsakinga už projekto viešinimą
Sporto šventė suteikė daug džiugių akimirkų visiems jos dalyviams. Renginyje dalyvavę ugdytinių tėvai dėkojo lopšelių-darželių pedagogams už jų entuziazmą ir nuolatinę vaikams patrauklesnių ugdymo formų paiešką bei pripažino, kad vaikų dalyvavimas sportiniuose renginiuose skatina mažųjų norą sportuoti ir ugdo bendruomeniškumo jausmą.
Įgyvendindama Sporto rėmimo fondo lėšomis bendrai finansuojamą 2019–2021 m. projektą „Saugus, aktyvus ir sveikas“, Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenė kartu su projekto partneriu – Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu 2020 m. sausio mėnesiui buvo suplanavusi veiklų ciklą „Kviečiame judėt visus – šaltis sportui nebaisus!“ Deja, ši žiema pateikė mums ne itin malonią staigmeną – vietoje laukto sniego ir šalčio sulaukėme gana nežiemiško oro. Tačiau mes rankų nenuleidome ir nusprendėme pritaikyti numatytas veiklas prie esamų oro sąlygų.
 
Šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, tinkanti bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku. Iš projekto lėšų įsigytas šiaurietiškas ėjimo lazdas pirmiausia išbandė ugdytinių tėveliai, vėliau prie jų prisijungė vaikučiai. Taisyklingai naudotis lazdomis „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio projekto dalyvius ugdymo įstaigos aikštyne mokė Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Jadvyga Gedvilienė, o Tytuvėnuose užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos specialistė Irmina Stonkienė. Jos papasakojo tėvams ir vaikams, kokia yra šiaurietiško ėjimo kilmė, paaiškino, kokią naudą gauna žmogaus kūnas: ėjimas arba vaikščiojimas – prigimtinė mūsų judėjimo forma, kuri gerina fizinį pajėgumą, jėgos ištvermę ir judesių koordinaciją. Šiaurietiškas ėjimas nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami rankų mostai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Specialistės taip pat pabrėžė, kad vaikščiojimas su lazdomis yra vienas paprasčiausių būdų pasimankštinti.
Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai ne tik suteikė dalyviams naujų žinių apie pastaraisiais metais išpopuliarėjusį judėjimo būdą, bet ir sutelkė vaikus ir tėvus bendrai judriajai veiklai lauke.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt