Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Straipsniai Neįprasta šeimų popietė priešmokyklinio ugdymo grupėje

Neįprasta šeimų popietė priešmokyklinio ugdymo grupėje

2018-05-29
Susijusios temos: Šeima
Neįprasta šeimų popietė priešmokyklinio ugdymo grupėje
Vilija ŠTAKONIENĖ
Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė“
Kaip informatyviai ir nuotaikingai pravesti susitikimą su ugdytinių šeimomis? Noriu pasidalinti Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės šeimų popietės akimirkomis.
Šioje popietėje norėjome tėvus supažindinti, kaip galima padėti vaikams pažinti gamtos reiškinius, įtvirtinti sąvokas, kurios pravers vaikams kitose mokslo srityse, padės orientuotis gyvenimiškose situacijose. Popietei kruopščiai pasirengėme: parinkome medžiagą, suplanavome struktūrą, o tai įgalino nuosekliai, įdomiai ir žaismingai praleisti laiką su ugdytinių šeimomis. Visas renginys truko apie 40 min.
 
Popietės eiga
 
1. Vaikų žodinis pasisveikinimas su namiškiais.
2. Grupės pedagogių paruoštas pranešimas su skaidrėmis „Gamtos reiškiniai įvairiais metų laikais priešmokyklinuko akimis“.Tėveliai klausėsi susidomėję, o vaikai ir klausėsi, ir laukė, kada keisis skaidrės ir pamatys vaizdus iš darželio aplinkos.
3. Vaikų muzikinė interpretacija „Lietutis“
4. Vaikų atliekama dainelė „Su tėčiu...“.
5. Mano sugalvotas edukacinis žaidimas „Gamtos reiškinių akmenukai“ su tėveliais ir ugdytiniais. Reikėjo traukti iš maišelio pieštus akmenukus, įvardinti gamtos reiškinį ir surasti atitinkamą kortelę su užrašu.
6. Muzikinė pertraukėlė: šeimos nariai, svečiai grojo įvairiais muzikos instrumentais.
7. Pedagogės Birutės Jastrumskienės sukurtas edukacinis žaidimas„Šeima. Giminystės ryšiai“. Reikėjo traukti korteles su giminystės sąvokomis, jas perskaityti ir surasti atitinkamą portretą. Šis žaidimas buvo labai linksmas.
8. Vaikų sveikinimas visai šeimai ir pomidorų sodinukų dovanojimas namiškiams.
 
Pabaigoje vaikai gavo rinkinius su įvairiomis užduotimis apie gamtos reiškinius, kurias galės laisvalaikiu atlikti namuose.
           
Tėvelių atsiliepimai mus pradžiugino. Tėveliai ypatingai džiaugėsi vaikų emocijomis, pasiekimais, gebėjimu bendrauti tiek su draugais, tiek su šeimos nariais, laisvai ir kultūringai elgtis visos šventės metu.
 
„Buvo neįprasta, bet labai įdomu, naudinga ir linksma.“
„Ačiū jums. Šventė puiki. Mes laimingi ir patenkinti.“
„Viskas buvo puiku, mūsų vaikučiai dainavo, šoko nuostabiai.“
„Įdomu buvo žaisti kartu su vaikais. Ačiū jums už jaukią, šiltą šventę bei pomidoriukus.“
           
Žinoma, tobulumui ribų nėra. Ir toliau ieškosime prasmingų, įdomių bendradarbiavimo formų su šeima.