Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Medžius mylėti ir saugoti – svarbu

Medžius mylėti ir saugoti – svarbu

2020-10-30
Susijusios temos: Edukacija Vaiko ugdymas
Medžius mylėti ir saugoti – svarbu
Sandra Nemcevienė
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Reikia saugoti gamtą, pasodinti medį, gėlę, juk stebuklas, kai augalas auga. Mes šito tarsi ir nematome, bet galinga gamtos jėga iš mažos sėklos sukuria puošnią gėlę ar aukštą medį. 
Nuo seniausių laikų medis yra augimo, jėgos, stabilumo, stiprybės ir amžino gyvenimo atsinaujinimo simbolis gamtos cikle. Žmogus – kaip medis. Juos tarsi sieja bendras likimas. Šis žinojimas dar nėra visai išnykęs iš žmonių sąmonės, o šiandien įgauna naujos energijos, todėl daug dėmesio skiriama nuo mažens plėtoti vaikų gebėjimą tyrinėti ir pažinti artimiausią gamtinę aplinką, jos būklę, skatinti saugoti ir tausoti gamtą.
Norėdami prisidėti prie Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamo aplinkosauginio projekto „Gamtos duris pravėrus“, Vilniaus lopšelio-darželio „Žibutė“ „Boružėlių“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis tyrinėjimus pradėjo savo darželio vidiniame kiemelyje – atidžiai žiūrėdami, klausydamiesi, liesdami. Sodino narcizus ir tulpes, iki pavasario stebėjo kaip jų augimą veikia šviesa, lietus ir pan. Visa tai skatina smalsumą, norą aiškintis ir samprotauti apie tai, ką vaikai pastebi.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.