Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Mano draugas – pasakos herojus

2020-12-03
Susijusios temos: Kūrybingumas Vaiko kalba
Mano draugas – pasakos herojus
Irina Jadevičienė
Vilniaus lopšelio-darželio „Pelenė“ direktorė
Jūs parodėte, jog kiekvieno iš mūsų širdyje gyvena pasaka. 
Spalio 26–lapkričio 20 dienomis Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pelenė“ organizavome Respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdymo įstaigų vaikų piešinių-nuotraukų parodą „Mano draugas – pasakos herojus“ (elektroninėje erdvėje). Paroda skirta lapkričio 29 d. – Draugų dienai paminėti. Ta proga skatinome vaikus pasveikinti savo draugus, kurie gyvena pasakose. Parodos tikslas buvo atskleisti vaikų meninės raiškos ir kūrybinius gebėjimus, ugdyti sakytinės kalbos srities pasiekimus bei meninę kompetenciją.
 
Projekto organizatoriai: Vilniaus lopšelio-darželio „Pelenė“ direktorė Irina Jadevičienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Beata Mošenėc, ikimokyklinio ugdymo pedagogės Ina Nainienė ir Beata Chomič.
Projekto globėja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kovalevskaja.
Parodoje dalyvavo dalyviai iš įvairių Lietuvos kampelių: Anykščių, Druskininkų, Kauno, Klaipėdos, Kretingos r., Marijampolės. Mažeikių, Radviliškio, Šiaulių, Širvintų, Švenčionių, Telšių, Trakų r., Ukmergės, Vilniaus, Visagino. 
 
Visų dalyvių dėka sulaukėme virš 70 nuostabių darbelių. Savo originaliais ir meniškais išbaigtais darbeliais Jūs parodėte, jog kiekvieno iš mūsų širdyje gyvena pasaka, o joje – begalė nuostabių herojų – draugų, kurie moko mus būti draugiškais, džiaugtis ir mylėti vieni kitus.
Iš atsiųstų vaikų piešinių sukurtas filmukas „Mano draugas – pasakos herojus“ ir įkeltas į interneto kanalą „YouTube“ čia
 
Tikimės, jog supratote, kad pasaka – tai puikus kūrybos menas. Vaikai su pasakų pasauliu susipažįsta vos pradėję kalbėti. Pasakos mus supa nuo pat vaikystės. Jos ateina iš praeities ir gyvuoja šiandieninėje kultūroje. Pasakose ne tik skleidžiasi vaizduotė, išmonė, bet dažnai glūdi ir mūsų protėvių išmintis, vertybės ir patirtis. Pasakos moko reikšti jausmus, įvardyti juos ir suvokti.
Džiaugiamės, kad mūsų projektas sulaukė palaikymo Vilniaus miesto savivaldybėje.
Dalyviams išsiųsti padėkos raštai už dalyvavimą mūsų projekte.
 
Linkime gražios dienos... ir iki kitų malonių susitikimų.