Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Kuriu karūną Mindaugui

2020-07-07
Susijusios temos: Kūrybingumas
Kuriu karūną Mindaugui
Agnė Rudytė
Riešės vaikų darželio ikimokyklinio ugdymo mokytoja ir projekto vadovė
Mes, pedagogai, siunčiame savo žinutę vaikams, kuriame tokią istoriją, kuria didžiuotumėmės ir mes, ir ateinančios kartos.  
Šiais metais, liepos 6-ą dieną, minėdami Lietuvos 767-mečio gimtadienį, Mindaugo karūnavimo dieną, Riešės vaikų darželyje buvo suorganizuota respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualioji kūrybinė-meninė foto paroda „Kuriu karūną Mindaugui“. 
 
Prie projekto prisijungė daugiau kaip 40 ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų iš visos Lietuvos. Pedagogai kartu su auklėtiniais kūrybiškai, žaismingai, pasitelkdami vaikų mėgstamus simbolius, priemones kūrė karūnas Karaliui Mindaugui.
 
Liepos 6-oji minima kaip pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė, tai Valstybės diena.
Karūna – svarbiausias karalystės ir tos šalies karaliaus valdžios simbolis, puošnus galvos papuošimas, kartais dar vadinamas karališkuoju vainiku, skrybėle ir dar karaliaus kepure. Nuo seniausių laikų karūna laikoma ne tik karaliaus didybės ir galybės simboliu, bet ir valstybės simboliu. Karūnų blizgesys ir karališkoji didybė viliojo pasaulio galinguosius ir jie dėl jos nuolat varžydavosi ir grumdavosi. Dėl karūnų garbės kildavo karai, buvo daug nelaimių ir negandų. Jos buvo vagiamos ir slepiamos, buvo gerbiamos ir niekinamos, bet ir saugomos, perduodamos iš kartos į kartą...
Idėją atspindi seimo pirmininkės Irenos Degutienės mintis: „Istoriją rašo ne tik karaliai, prezidentai. Istoriją rašo ir šalia jų esantys žmonės – kiekvienas, dirbantis savo kraštui, savo tautai, savo valstybei.“ 
O mes, pedagogai, siunčiame savo žinutę vaikams, kuriame tokią istoriją, kuria didžiuotumėmės ir mes, ir ateinančios kartos. 
Pasidžiaukime pedagogų, jų auklėtinių kūrybiniais darbeliais ir vasara kvepiančiomis akimirkomis iš respublikinio vaikų ir pedagogų projekto „Kuriu karūną Mindaugui“.