Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Kėdainių rajono pedagogai pasipuošė nacionaliniais eTwinning kokybės ženkleliais

Kėdainių rajono pedagogai pasipuošė nacionaliniais eTwinning kokybės ženkleliais

2016-09-06
Kėdainių rajono pedagogai pasipuošė nacionaliniais eTwinning kokybės ženkleliais
Danguolė TUMĖNIENĖ
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija
2016 m. rugpjūčio 24–26 d. Vilniuje įvyko tarptautinis seminaras „Tautiškumo ir tarptautiškumo dermė ugdyme“, kurio metu buvo apdovanoti Nacionaliniais kokybės ženkleliais įvertinti pedagogai, 2015–2016 mokslo metais vykdę eTwinning projektus.
2016 m. rugpjūčio 24–26 d. Vilniuje įvyko tarptautinis seminaras „Tautiškumo ir tarptautiškumo dermė ugdyme“. Seminaro tikslas – skatinti Lietuvos mokytojus, gyvenančius Lietuvoje ir už Lietuvos ribų, bendradarbiauti, kuriant nacionalinius eTwinning projektus, taip plėtojant tautiškumo idėją tarptautiškumo kontekste.
 
Seminaro metu buvo apdovanoti Nacionaliniais kokybės ženkleliais įvertinti pedagogai, 2015–2016 mokslo metais vykdę eTwinning projektus.
 
Į seminarą buvo pakviesti net 83 pedagogai iš visos Lietuvos, kurių eTwinning projektinė veikla įvertinta kokybės ženkleliais. Džiugu, kad seminare susitikome ir bendravome su lietuviais mokytojais, mokančiais ne tik Lietuvoje, bet ir lituanistinėse mokyklose Jungtinėje karalystėje, Norvegijoje, Vokietijoje, Airijoje, JAV, Islandijoje, Austrijoje, Belgijoje ir Ispanijoje.
 
Sukurti ir įvykdyti kokybiški projektai buvo iškilmingai pristatyti Švietimo mainų paramos fondo atstovų. Džiugu, kad žymią dalį apdovanotųjų sudarė Kėdainių rajono pedagogai. Didelę patirtį projektinėje veikloje turinti Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Rasa Simonavičienė ne tik pasipuošė kokybės ženkleliu, bet ir pasidalijo gerąja patirtimi.
 
Kokybės ženkleliais apdovanoti net trys projektai, vykdyti Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje. Trys kokybės ženkleliai buvo įteikti ir man, šių eilučių autorei, progimnazijos pradinių klasių mokytojai. Sėkmingai į eTwinning veiklą įsijungė ir šios progimazijos mokytoja Ingrida Neliupšienė.
 
Mokytojos Rasa Juknevičienė iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos ir Ingrida Jurevičienė iš Kėdainių specialiosios mokyklos apdovanotos už projektinę veiklą su specialiųjų poreikių mokiniais. Kokybės ženkleliais įvertinta mokytojų Vydos Marijos Ramanauskienės iš Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos ir Sniežanos Slavinskienės iš Josvainių gimnazijos eTwinning projektinė veikla.
 
Džiaugėsi ir šiuose projektuose dalyvavę mokiniai – jie apdovanoti nacionaliniais mokinio kokybės ženkleliais savo mokyklose.
 
Seminare įgyjome ne tik didesnės patirties kuriant ir planuojant projektus, bet ir praktiškai išbandėme sužaidybinimo metodą ir mobiliesiems įrenginiams skirtas edukacines programėles, sužinojome darbo elektroninėje erdvėje su mokiniais saugumo taisykles. Seminaro rezultatas pranoko lūkesčius: buvo sukurta ir užregistruota net 18 projektų.
 
Dr. seras Kenas Robinsonas yra pasakęs, kad dažniausiai šauniai mokytis pavyksta grupėse. Bendradarbiavimas – tai augimo siela. Projektinė eTwinning veikla – tai ugdymas(is) kitaip. Čia mokytojai, laisvai pritaikydami darbo metodus ir veiklas, auga kartu su savo mokiniais.