Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ pedagogai ir vaikai žengia „Pažinimo takeliu“

Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ pedagogai ir vaikai žengia „Pažinimo takeliu“

2019-11-30
Susijusios temos: Edukacija
Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ pedagogai ir vaikai žengia „Pažinimo takeliu“
Rita Klimakova
Mokytoja-metodininkė, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą
Nijolė Želvienė
Mokytoja-metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą
 Vaikystė – sudėtingas žmogaus gyvenimo laikotarpis, kai vaikui reikia atrasti ne tik jį supantį pasaulį, bet ir tapti asmenybe. Ikimokykliniame, priešmokykliniame amžiuje geriausiai aplinką pažinti galima stebint, tyrinėjant, bandant ir atrandant pačiam.
Vaikystė – sudėtingas žmogaus gyvenimo laikotarpis, kai vaikui reikia atrasti ne tik jį supantį pasaulį, bet ir tapti asmenybe. Ikimokykliniame, priešmokykliniame amžiuje geriausiai aplinką pažinti galima stebint, tyrinėjant, bandant ir atrandant pačiam. Šiuo tikslu lopšelyje-darželyje „Varpelis“ vyko edukacinė savaitė tema „Mano profesija“. Jos metu kompleksines veiklas grupių mokytojos vedė netradicinėje aplinkoje. 2–3 metų vaikai susipažino su įstaigoje dirbančių žmonių profesijomis, didesni – grupėse sulaukė įvairių sričių atstovų, 3–6 metų vaikai vyko į edukacines išvykas, ekskursijas.
 
Pačius mažiausius įstaigos vaikus mokytoja Rima Macianskienė supažindino su šunų veisėjos darbu. Veisėja Odeta Zinkevičienė atnešė šuniukų ir katiną, parodė kaip jie reikalauja mamos dėmesio, supažindino su jų gyvenimo būdu, priežiūra.
 
Ikimokyklinukų pažintis su profesijomis prasideda nuo pačios artimiausios aplinkos pažinimo. Šiuo tikslu „Kiškučių“, „Drugelių“ ir „Meškučių“ grupės vaikai su mokytojomis (V. Gaurilčikaite, V. Bačiliūniene, N. Želviene) aplankė įstaigos skalbyklą, dietistės kabinetą, virtuvę, susipažino su ten dirbančiais darbuotojais, jų darbu. Virtuvėje vaikai apžiūrinėjo indus, kombainus, katilą, kuriame verdama košė, stebėjosi jo dydžiu. Skalbykloje – pamatė skalbimo mašinas, spintas, kuriose laikoma patalynė. Vaikai nesitikėjo, kiek daug skalbinių turi išskalbti ir išlyginti skalbėja, kad jie miegotų švarioje patalynėje. Vaikai pamatė, koks svarbus ir sunkus kiekvieno įstaigos darbuotojo darbas.
 
„Drugelių“ grupės vaikučius aplankė vaikų renginių organizatorė Gabrielė Jurkutė. Ji papasakojo, kaip organizuoja vaikų gimtadienius, koks atsakingas ir daug susikaupimo reikalaujantis yra jos darbas. Grupėje vaikams surengė šventę su įvairiais žaidimais, šokiais ir dainomis, tai suteikė vaikams daug gerų emocijų.
 
„Bitučių“ grupės mokytoja Irena Liaugaudienė savo grupės vaikams surengė pažintinę išvyką į Kėdainių miesto bibliotekos filialą. Bibliotekininkė Maselskienė supažindino vaikus su savo darbu, priminė, kaip reikia elgtis bibliotekoje. Vaikai prisiminė, kad negalima knygučių mėtyti ir plėšyti, o suplėšytas reikia suklijuoti. Vaikams buvo keista, kai sužinojo, kad knygutes galima ne tik pirkti knygyne ar parduotuvėje, bet ir pasiimti iš bibliotekos. Bibliotekos darbuotoja apdovanojo vaikus skirtukais ir atvirukais. Šios grupės vaikus mokytoja Jolanta Navickė supažindino su statybininko profesija, darbo įrankiais. Mokytojos džiaugėsi vaikų smalsumu, noru tyrinėti, galimybe išbandyti naujus, vaikams nežinomus, dalykus.
 
„Varliukų“ grupės ugdytinius aplankė policijos pareigūnė Airė Vinciūnaitė ir eigulys Ernestas Pocius. Jie supažindino vaikus su savo apranga, veikla. Policijos pareigūnė vaikams priminė saugaus elgesio gatvėje taisykles, pamokė kaip užsidėti dovanotą atšvaitą. Eigulys aiškino – kad miškas negali pats savimi pasirūpinti todėl jis aptveria skruzdėlynus, žiemą žvėreliams įrengia ėdžias, prižiūri, kad niekas nešiukšlintų ir nekirstų miško.
 
Priešmokyklinių „Peliukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Nykštukų“ grupių vaikai su mokytojomis Odeta Stankevičiene, Rita Klimakova, Nijole Šauliene ir Eimante Stasiukoniene organizavo daug išvykų ir susitikimų.
Pirmoji – Kėdainių miesto M. Daukšos viešoji biblioteka. Čia vaikai supažindino su bibliotekininko profesija. Jie susidomėję stebėjo naujas bibliotekos erdves, susipažino su įvairiomis knygomis, išmaniaisiais žaidimų stalais.
Kitą dieną buvo organizuota išvyka pas Kėdainių rajono ūkininką Vidmantą Kvedarą. Šį kartą kartu keliavo ir vyresniosios „Varliukų“ grupės vaikai su mokytoja Aušra Jankauskaite. Didelį įspūdį vaikams padarė važiavimas dviaukščiu autobusu. Ūkininko laukuose apie įvairias daržoves (morkas, svogūnus, kopūstus, burokėlius...), jų auginimą, vitaminų naudą žmogaus organizmui pasakojo agronomė Marija. Kiekvienas vaikas buvo apdovanotas Kvedaro ūkio gėrybėmis – morkomis, raugintais kopūstais, tušinukais ir bloknotais, pavaišintas sausainukais, sultimis. Ūkininkas Vidmantas Kvedaras džiaugėsi, kad sulaukė smalsių vaikų, kurie galbūt užaugę patys taps ūkininkais.
 
Priešmokyklinės „Peliukų“ grupės vaikams mokytoja Odeta Stankevičienė suorganizavo išvyką į Kėdainių miesto ligoninės greitosios pagalbos skyrių. Vaikai į skyrių vyko miesto maršrutiniu autobusu. Greitosios pagalbos medikė papasakojo apie labai svarbią ir atsakingą profesiją. Supažindino su ekipažo darbu, greitosios automobilio įranga. Vaikai prisiminė, kokiu telefono numeriu galima kviesti pagalbą.
 
Ši edukacinė savaitė skatino vaikus tyrinėti, pagilinti savo žinias apie profesijas, tobulino mąstymo įgūdžius. Vaikai susipažino su naujomis sąvokomis, geriau suvokė priežasties ir pasekmės ryšius. Išvykose, veiklose, susitikimuose vaikai aptarė žmonių profesijas, diskutavo ko galima iš jų pasimokyti, aiškinosi apie jų veiklą. Jie įsitikino, kad visos profesijos yra labai svarbios ir reikalingos.