Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Straipsniai „Kam tie čipsai, kam ta kola – imk kopūstą, pomidorą!“

„Kam tie čipsai, kam ta kola – imk kopūstą, pomidorą!“

2016-07-12
Susijusios temos: Vaiko sveikata
„Kam tie čipsai, kam ta kola – imk kopūstą, pomidorą!“
Danguolė GASPARAVIČIENĖ
VšĮ „Tikra mityba“
Birželio 20 d. Kauno r. Garliavos lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikai, tėveliai ir ugdymo įstaigos personalas džiaugsmingai pasitiko socialinės iniciatyvos „Sveikatai palankūs“ organizatorius bei partnerius. 
Įgyvendinant sveikos mitybos projektą „Sveikatai palankūs“ Lietuvos įstaigose, Kauno r. Garliavos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ buvo surengtas baigiamasis projekto renginys, skirtas apdovanoti aktyviausias, išradingiausias, sumaniausias projekte dalyvavusias ugdymo įstaigas.
 
Viso projekto metu vyko įvairūs edukaciniai renginiai, kurių metu vaikai buvo supažindinami su jų organizmui naudingais maisto produktais, tyrinėjo naujus skonius, degustavo sveikatai palankius produktus, patys kepė sveikuoliškus pilno grūdo miltų blynus, mokėsi atpažinti, koks maistas sveika, koks ne ir kodėl. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse „Sveikatos šaltiniai“, kartu su tėveliais kūrė sveikatai palankių patiekalų receptus, kalbėjosi apie sveikatai palankią mitybą, sveiką gyvenseną.
 
Projekto metu taip pat vyko ir paskaitos tėvams, kurių metu VšĮ „Tikra mityba“ specialistai dalijosi žiniomis ir naujausiomis rekomendacijomis, iš kokių produktų ugdymo įstaigose ir namuose vaikams ruošiamas maistas yra tinkamas, kokie patiekalai labiausiai atitinka vaikų poreikius ir yra palankiausi sveikatai. Juk sveikatai palanki mityba turi ne tik nuslopinti alkio jausmą, bet ir suteikti energijos ir patenkinti visų žmogaus organizmui reikalingų maistinių medžiagų poreikį, taip pat formuoti teisingą valgymo kultūrą.
 
Norėjosi apdovanoti visas projekte dalyvavusias ugdymo įstaigas, tačiau reikėjo išrinkti patį aktyviausią, sumaniausią ir išradingiausią darželį. Juo šiais metais tapo Garliavos lopšelis-darželis „Eglutė“, II-ąją vietą užėmė Kauno lopšelis-darželis „Vėrinėlis“, visą projekto laiką mynęs nugalėtojams ant kulnų, III-oji vieta atiteko Kauno lopšeliui-darželiui „Aušrinė”.
 
Garliavos lopšelio darželio direktorė Neringa Okunienė pasveikino vaikus ir pasidžiaugė jų noru ir pastangomis dalyvauti projekte. „Kokie vaikai yra laimingi? – pasiteiravo direktorė. – Laimingi vaikai – sveiki vaikai!“ Renginyje dalyvavo Garliavos lopšelio darželio „Eglutė” vaikai ir auklėtojos, Garliavos miesto seniūnė Nijolė Tarvydienė, kuri palinkėjo vaikams ir toliau būti žingeidžiais, laimingais ir augti sveikais.
 
Pasikalbėję apie vykusias veiklas, vaikai prisistatė. Darželio „Obelėlė“ vaikai parodė specialiai sukurtą mini spektaklį, kurį vainikavo skambi frazė „Kam tie čipsai, kam ta kola – imk kopūstą, pomidorą!“. Gausiomis ovacijomis palydėti mažieji aktoriai kiek vėliau dalyvavo estafečių rungtyse ir protų mūšyje. Vaikai dubenyje atrinko sumaišytus žirnius ir pupeles, stengėsi kuo greičiau nulupti česnako skilteles ir šaukštu pernešti citriną. Tuo tarpu didesnieji gliaudė įvairiausias mįsles, kartu dėliojo dėlionę, ieškojo paveikslėliuose skirtumų... Skambant muzikai popietę vainikavo ore skrendantys muilo burbulai ir pačių vaikų kreidelėmis piešti sveiki produktai
 
Vaikai buvo apdovanoti rėmėjų prizais: lietuviškomis sultimis „Magnum“, AB „Kauno grūdų“ „Activus“ košėmis, UAB „Salpronė“ pjaustytais obuoliukais, na o pietums valgė patiekalą, paruoštą iš AB „Vilniaus paukštynas“ gaminamos lietuviškos vištienos.
 
Džiaugiamės projekto partneriais, kurie plėtoja savo veiklą sveikatai palankių maisto produktų gamybos srityje ir savo ilgalaikius tikslus sieja su sveikatai palankių produktų kūrimu. Džiugu, kad maisto pramonės įmonės siekia, kad visuomenė atpažintų ir rinktųsi sveikatai naudingą maistą ir laikytųsi sveikos subalansuotos mitybos principų tiek namuose, tiek ugdymo įstaigose ar kitose viešojo maitinimo įstaigose, o vaikai vieningai pritarė, kad sveikas maistas – sveikatos šaltinis, kuris suteikia energijos ne tik sportui ar žaidimams, bet ir padeda augti stipriais ir sveikais. 
 
Projektu „Sveikatai palankūs“ VšĮ „Tikra mityba“ prisideda prie šeimų sąmoningumo ugdymo sveikai maitintis, skleidžia sveikos gyvensenos principus įstaigų bendruomenėse, skatina kuo daugiau sveikatai palankių patiekalų įtraukti į vaikų valgiaraščius. Labai svarbu partnerystė tarp visų suinteresuotų šalių, lemiančių vaikų ir visos šeimos mitybą. Tai laiduoja teisingą jaunosios kartos sąmoningumo ugdymą ir skatina maisto pramonės ir viešojo maitinimo sektoriaus pokyčius sudarant valgiaraščius pagal sveikatai palankios mitybos principus. Sveikos mitybos pokyčiai turi prasidėti nuo pačių mažiausiųjų – mūsų vaikų!
Daugiau informacijos:
Danguolė Gasparavičienė, VšĮ „Tikra mityba“ sirektorė
Tel. +370 652 32995