Emokykla.lt

Įvyko respublikinis renginys – futboliuko festivalis „UEFA Grassroots Day. Švęskime futbolą mūsų darželyje“

2012-06-06
Įvyko respublikinis renginys – futboliuko festivalis „UEFA Grassroots Day. Švęskime futbolą mūsų darželyje“
Daiva Statkevičienė, Kauno lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ kūno kultūros pedagogė ekspertė
Gavę gausybę inventoriaus ir žinių, entuziastingi ir kupini idėjų, patys mažiausieji Lietuvos futbolo aistruoliai nepraleidžia progos pažaisti futboliuką tiek savo įstaigose, tiek svečiuose.
Dalyvaudami LFF vykdomos ilgalaikės vaikų masinio futbolo vystymo programos SVIS (Sugrąžinkime vaikus į stadionus) projekte „Futboliukas“, ikimokyklinukai jau tapo svaria Lietuvos masinio futbolo dalimi. Gavę gausybę inventoriaus ir žinių, entuziastingi ir kupini idėjų, patys mažiausieji Lietuvos futbolo aistruoliai nepraleidžia progos pažaisti futboliuką tiek savo įstaigose, tiek svečiuose. Todėl 2012 m. gegužės 17 d. buvo inicijuotas Futboliuko festivalis „UEFA Grassroots Day. Švęskime futbolą mūsų darželyje“, skirtas tarptautinei masinio futbolo dienai ir Lietuvos futbolo 90-mečiui paminėti.
 
Festivalio koordinatorės – D. Statkevičienė (Kauno lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“) ir A. Vizbarienė (Kauno lopšelis-darželis „Klevelis“) bei Lietuvos futbolo federacijos projektų skyriaus vadybininkas V. Rastenis pakvietė visas įstaigas, dalyvavusias projekte ar tiesiog prijaučiančias futboliukui, dalyvauti šiame festivalyje.

Festivalio metu futboliukas buvo žaidžiamas visose įstaigose tuo pačiu metu. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad festivalyje dalyvavo 86 Lietuvos ikimokyklinės įstaigos, futboliuką  žaidė 3 742 vaikai kartu su savo šeimos nariais, 600 pedagogų. Iš viso buvo sužaistos 863 rungtynės. Jų metu įmušti 2 359 įvarčiai.
 
Aktyviausi festivalyje buvo kauniečiai. Šiame masiniame sporto renginyje dalyvavo 27 Kauno, 6 Vilniaus, po 5 Marijampolės ir Šiaulių, po keletą Biržų, Panevėžio, Kėdainių, Anykščių, Mažeikių ikimokyklinių įstaigų, taip pat mažieji futbolininkai iš Joniškio, Radviliškio, Obelių, Kretingos, Utenos, Rokiškio, Alytaus, Šilutės, Ubiškių, Elektrėnų, Ignalinos, Varnių, Klaipėdos, Daugėlių, Linkuvos, Raseinių, Švėkšnos, Kuršėnų, Skuodo, Telšių, Jurbarko, Ukmergės, Gargždų, Šilalės, Nidos, Plungės, Tauragės, Jonavos ir Kalvarijų.
 
Mes tikime, kad čia auga Lietuvos futbolo ateitis!