Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Ikimokyklinukų pažintis su ypatinga Lietuva – Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre

2019-12-30
Susijusios temos: Edukacija Vaiko ugdymas
Ikimokyklinukų pažintis su ypatinga Lietuva – Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre
Diana Poklikajevienė
Vilniaus l.-d. „Pušynėlis“ vyr. auklėtoja
Į darželį grįžome kupini nepakartojamų įspūdžių ir įgiję vertingos patirties bei žinių. Kiekvienas turėjo galimybę pabūti aktyviu Lietuvos gamtos ir aplinkos tyrinėtoju, galinčiu liesti, klausyti, pajausti. Ekspozicija mažiesiems padėjo suprasti, ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga mums visiems darosi vis svarbesnė.
Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ „Saulutės“ grupės ugdytiniai kartu su manimi, auklėtoja Diana Poklikajeviene, gruodžio 5 d. lankėsi Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre. Mus pasitikusi centro gidė ekspozicijos pradžioje paprašė vaikų sutūpti ir pagalvoti, kaip jie jaučiasi – aplinkui žolynai, paukščiai, vabaliukai, o užvertus galvą – debesys. Galima įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške. Klausydamiesi gidės vaikai bandė pasijusti gamtos dalimi, suprasti, kad nuo mūsų veiksmų priklauso gamtos likimas. Vaikai sakė, kad tupėdami prieš gidę jaučiasi maži, gal kaip vabaliukai ar paukšteliai. Tuomet gidė paragino pasvarstyti ir padiskutuoti, ką turėtume saugoti aplink save. Vaikai vardino, kad saugoti reikia vabalus, paukštelius, drugelius, senus namus, augalus, gėles ir kt. Gidė parodė ir papasakojo, kad pastatas, kuriame dabar lankosi, yra labai senas, jam per 200 metų, šiame pastate įsikūręs centras sukaupė labai daug įdomios ir vertingos informacijos. Nusivedusi vaikus prie „stebuklingų vartų“, įspėjo, kad pro juos įleidžiami tik labai geri, atsargūs vaikai ir žmonės, kurie saugo gamtą. Visi turėjo plačiai nusišypsoti, kad „stebuklingi vartai“ atsivertų ir įleistų į centro ekspoziciją.
Įėjusius pro vartus vaikus gidė atsivedė prie didelės sienos su skirtingo dydžio susiliečiančiais krumpliaračiais. Vaikai sužinojo, kad čia pavaizduota saugomų teritorijų sistema, Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų. Gidė papasakojo, kad šią sistemą prižiūri įvairūs žmonės – ekologai, biologai, botanikai ir kitokie mokslininkai, kurie rūpinasi Lietuvos saugomų teritorijų priežiūra ir stengiasi, kad būtų išsaugota tai, ką turime Lietuvoje gražiausia ir vertingiausia.
 
Daugiau skatykite svietimonaujienos.lt