Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

„Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ – sėkmingas eTwinning projektas

2017-09-14
„Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ – sėkmingas eTwinning projektas
Aušra RAŠYTIENĖ, auklėtoja
Kauno menų darželis „Etiudas“
Projektas „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ skirtas 3–10 metų vaikams. Gamtą vaikai mokosi pažinti visais pojūčiais – liesdami, uosdami, stebėdami, tyrinėdami. 
Kauno menų darželio „Etiudas“ pedagogės ir ugdytiniai sėkmingai dalyvauja programos eTwinning projektuose. 2017 m. vasario mėnesį parengiau ir pradėjau įgyvendinti nacionalinį projektą „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“.
 
Projektas skirtas 3–10 metų vaikams. Gamtą vaikai mokosi pažinti visais pojūčiais – liesdami, uosdami, stebėdami, tyrinėdami. Šiuo projektu siekiama ugdyti vaikų ekologinio sąmoningumo pradmenis, sudaryti palankias sąlygas įgyti naujas žinias apie gėles, jų reikšmę gamtai, žmogui.
 
Projekte aktyviai dalyvauja menų darželio „Etiudas“ pedagogės bei jų auklėtiniai, taip pat ikimokyklinio bei pradinio ugdymo įstaigų pedagogės ir vaikai iš įvairių Lietuvos miestų.
 
Vaikai mokosi savo rankomis sėti, persodinti gėles į vazonėlius, jas auginti, prižiūrėti, pasodinti į gėlynus. Gėlių auginimas, priežiūra padeda vaikams suvokti daugelį gyvosios gamtos reiškinių, lavina pastabumą, mąstymą, skatina smalsumą, ugdo atsakomybės jausmą. 
 
Ugdytiniai kartu su auklėtojomis tyrinėja bei eksperimentuoja: mokosi skirti ir atpažinti gėlių sėklas, išbando įvairius gėlių daiginimo būdus, susipažįsta su gėlės sandara, stebi kaip gėlės šaknijasi, per kiek dienų gėlė paauga, žymi augalo augimo kalendorių.
Pažinti gėles vaikai mokosi atlikdami auklėtojų sukurtas lavinamąsias užduotis smulkiajai rankų motorikai, skaičiavimui, kalbos ugdymui, spalvų pažinimui. Ugdome vaikų suvokimą apie supančią aplinką, jos grožį. Stebėdami gėles vaikai kuria, piešia, klijuoja, konstruoja, eksperimentuoja su popierinėmis gėlėmis. 
 
 
Kartu su teatro pedagoge Dovile Talačkaite vaikai lavina vaidybinius sugebėjimus, kurdami „Gėlės augimo pasaką“. Grupėse užaugintomis gėlėmis vaikai kartu su auklėtojomis bei mamytėmis puošia savo darželio aplinką.
 
Savo aplinkoje – darželyje, mokykloje, prie namų – vaikai, auklėtojos, tėvai kuria gėlyną. Vaikai įgyja naujų žinių, įgūdžių apie gėlių sodinimą ir priežiūrą, lavėja gebėjimas komunikuoti su bendraamžiais ir suaugusiaisiais.
 
Vaikai mokosi dainų, eilėraščių bei žaidimų apie gėles, kartu su pedagogėmis kuria pasakojimus apie gėles, piešinių albumus ar filmukus apie projekto „Gėlės gyvenimas nuo sėklos iki žiedo“ eigą. Viso projekto metu auklėtojos fotografuoja, filmuoja vaikų kūrybinį procesą, sukurta medžiaga dalijasi su ugdytinių tėvais. Projekto pabaigą vainikuos pedagogų ir vaikų sukurtos elektroninės knygelės.