Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
„eTwinning“ projektas „Žaiskime kartu. Mes visi laimėsime!“

„eTwinning“ projektas „Žaiskime kartu. Mes visi laimėsime!“

2020-05-22
Susijusios temos: Vaiko sveikata
„eTwinning“ projektas „Žaiskime kartu. Mes visi laimėsime!“
Irena Giedrienė
Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja
Daiva Turčinavičienė
Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė
Išbandėme daugelį sporto šakų: krepšinį, plaukimą, mažąjį golfą, bėgimą. Iš savo partnerių išmokome įdomių sportinių žaidimų, o juos pamokėme žaisti mūsų pamėgtus žaidimus. 
Aš, Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ pedagogė Daiva Turčinavičienė, kartu su mokytoja iš Ispanijos Ana Ferrando Lioris „eTwinning“ erdvėje sukūrėme projektą apie sportą „Žaiskime kartu! Mes visi laimėsime!“ („Let`s play together. We all win!“).
Mūsų įstaigoje sporto dvasia plevena labai plačiai, tad prie projekto prisidėjo įstaigos direktorė Rasa Naujalienė, pavaduotoja ugdymui Daiva Markovienė bei 6 pedagogių komanda. Mūsų partneriais tapo ne tik mokytojai ir mokiniai iš kitų Lietuvos mokyklų, bet ir draugai iš Ispanijos, Italijos, Čekijos, Prancūzijos, Albanijos, Graikijos.
 
Projektas skirtas 3–12 metų vaikams. Projekto tikslas – turtinti judriai vaikų veiklai palankią aplinką, tenkinančią jų prigimtinį aktyvaus judėjimo poreikį; išmanyti ir vertinti tradicinius žaidimus ir sportą, kaip mūsų visuomenės kultūros apraišką, dalintis ir keistis žaidimo tradicijomis su kitų šalių mokiniais; skatinti vertybes per fizinę sveikatą ir sportą. Taikliai yra pastebėjęs amerikietiškojo futbolo žaidėjas Knutas Rockne: „Jau geriau vienas žmogus parodo kaip sportuoti, nei penkiasdešimt pasakotų apie tai“.
 
Tokio projekto eigoje labai svarbu veikti, tad išbandėme daugelį sporto šakų: krepšinį, plaukimą, mažąjį golfą, bėgimą. Iš savo partnerių išmokome įdomių sportinių žaidimų, o juos pamokėme žaisti mūsų pamėgtus žaidimus.
Kartu su partneriais iš kitų šalių dalyvavome bendrose veiklose: kiekviena komanda sukūrė savo olimpinį talismaną, o juos apjungus, sukurtas projekto logotipas.
Siuntėme sveikinimus į kitas šalis Kalėdų proga, džiaugėmės sulaukę linkėjimų iš Graikijos ir Ispanijos. Bendrai organizavome tarptautinius renginius „Bėgimas už taiką“, „Aš bėgu“. Pasidalijome informacija apie žymias savo šalių sportininkes bei dalijomės sveiko maisto receptais.
Sukūrėme apdovanojimų diplomą ir medalius, kuriuos galės naudoti visi partneriai apdovanodami mokinius. Internetinių susitikimų metu ugdytiniai vieni kitiems pristatė sportines skanduotes, pedagogai aptarė projekto eigą, jo metu vykstančias veiklas.
 
Dalyvavimas projektuose skatina tobulėti, išbandyti naujus informacijos ir komunikacijos technologijų (IKT) įrankius.
Aš, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Irena Giedrienė, džiaugiuosi atradusi įrankį elektroninės knygos kūrimui „Book Creator“. Šiuo įrankiu sukūriau knygelę apie tai, kaip karantino laikotarpiu „Žvirbliukų“ grupės ugdytiniams, kartu su šeimos nariais, projektą sekėsi tęsti namuose.
Kiti naudoti IKT įrankiai: „photocillage.com“, „pixiz.com“, „storyjumper.com“, „wordwall.net“, „read.bookcreator.com“, „Google“ klausimynas, „mentimeter.com“.
 
Pedagogai džiaugiasi ir dėkoja mokinių tėveliams, prisidėjusiems ir padėjusiems tęsti projekto veiklas karantino metu.
Tikime, kad kiekvienas partneris šiame projekte pasiekė tikslą: pristatė mokinius, mokyklą, šalį, susipažino su puikiais kitų šalių mokytojais, išmoko žaisti naujų žaidimų, įdomių sportinių veiklų pasiūlė savo partneriams. Patobulino IKT įrankių išmanymą. Mokydamiesi ir žaisdami drauge – pasiekėme puikių rezultatų.