Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
„eTwinning“ projektas „Seku seku pasaką“

„eTwinning“ projektas „Seku seku pasaką“

2020-05-14
Susijusios temos: Projektai Kūrybingumas
„eTwinning“ projektas „Seku seku pasaką“
Miglė Stankevičiūtė
Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Vaikas susipažįsta su pasakų pasauliu, kai tik pradeda kalbėti. Pasakos moko išreikšti savo jausmus, įvardinti ir suprasti. Pasakos ir jos kalbos harmonija ugdo vaikų sugebėjimą suvokti estetines vertybes. Klausydamiesi pasakų, jas kurdami ar vaidindami vaikai iš naujo gyvena savo mėgstamo personažo gyvenimą. Pasakos daro įtaką visam vaiko ugdymui ir daro didelę įtaką vaiko asmenybės raidai: vaizduotei, smalsumui ir intelektui; ugdo kalbą, plečia žodyną, nustato dialogo pagrindus; padeda jiems geriau suprasti save ir kitus, pajusti ne tik savo, bet ir kitų norus ir emocijas.
 
Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ „Moksliukų“ sodyba dalyvauja tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Telling you a fairy tale“, kuris yra susijęs su pasakomis ir tekstais. Projektas prasidėjo 2019-09-01, o jo pabaiga planuojama 2020-05-31. Projekto kūrėjos Kauno menų darželio „Etiudas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Rašytinienė ir pedagogė Makbule Altinok Bozkurt iš Turkijos. Projektas skirtas 3–6 m. amžiaus vaikams. Pagrindiniai projekto tikslai yra pasitelkiant pasakas, sukurti holistinį vaikų ugdymą. Taip pat naudoti netradicinius ugdymo metodus ir priemones ugdant kūrybiškumą. Projekto metu tobulinsime bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Vaikai kartu su tėvais ir pedagogais kurs pasakų personažus ir iliustracijas.
 
Projekto veiklos
 
Projekto veiklas stengiuos sieti su pasakomis, literatūriniais tekstais. Kartu su vaikais žaidėme įvarius žodinius žaidimus, kurie lavina sakytinę kalbą, smulkiąją motoriką. Taip pat per muzikos užsiėmimus „Moksliukai“ kartu su muzikos mokytoja žaidė muzikinius žaidimus. Savaitės temas vaikams pristatydavau skaitydama pasakas, įvairius tekstus. Pavyzdžiui tema „Švarūs dantukai“ vaikams buvo pristatyta skaitant pasaką „Kakė makė ir dantukų fėjos puota“. Labai smagu, jog noriai ir tėvai įsitraukia į projektą. Viena mama yra animatorė, tad pasisiūlė ateiti kaip Snieguolė ir kartu su vaikais linksmai praleisti laką. Iš pradžių su vaikais skaitėm pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“, o vėliau atėjo ir pasakos pagrindinė veikėja. „Moksliukai“ kartu su Snieguole nusipiešė linksmus nykštukų veidukus, šoko, žaidė estafetes ir žinoma pasigamino nykštukų kepuraites. Taip pat šiame projekte su vaikais patys kuriame pasakas. Vaikų sukurtų pasakų pavadinimai „Trys draugai“ ir „Nuotykiai“. Projekto metu vaikai klausėsi įvairių pasakų, kurias vėliau visi kartu inscenizavome, viena iš jų yra Eduardo Mieželaičio „Zuikis Puikis“. Su vaikais nusipiešėme zuikių veidukus, užsidėjome zuikių ausis ir linksmai žaidėme pasaką. Taip pat vaikams suvaidinau pasaką „Pirštinė“, o sekdami mano pavyzdžiu, vaikai patys pabandė su lėlėmis suvaidinti šią pasaką. Tad labai smagu, jog šio projekto metu teko išbandyti tiek veiklų, susijusių su pasakomis, ir žinoma viskas vyko žaidimo būdu.
 
Daugiau apie projektą skaitykite čia.