Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi „eTwinning“ projektas „Kelionė metų laikų karuselėje“

„eTwinning“ projektas „Kelionė metų laikų karuselėje“

2020-05-04
Susijusios temos: Projektai
„eTwinning“ projektas „Kelionė metų laikų karuselėje“
Miglė Stankevičiūtė
Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Projekto tikslas – kaupti gamtos pažinimo patirtį, pastebėti gamtos pokyčius įvairiais metų laikais ir juos perteikti praktinės ir meninės veiklos formomis. 
Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ „Moksliukų“ ir „Šviesuliukų“ sodybos dalyvauja metiniame „eTwinning“ projekte „Kelionė metų laikų karuselėje“. Projektas prasidėjo 2019-10-01, o jo pabaiga planuojama 2020-08-30. Kai aš, šių eilučių autorė, gavau pasiūlymą dalyvauti šiame projekte iš karto sutikau, nes žinojau, jog teks bendradarbiauti su puikiomis pedagogėmis, nes šis projektas yra ne pirmas, kai tenka susitikti su projekto kūrėjomis, bei kitais partneriais.
 
Projektas skirtas 4–7 metų amžiaus vaikams geriau pažinti metų laikus tyrinėjant, eksperimentuojant. „Kelionė metų laikų karuselėje“ projekto kūrėjos yra Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ pedagogė Rasa Simonavičienė ir mano kolegė, „Šviesuliukų“ sodybos mokytoja Virginija Paužienė. Projekte dalyvauja 23 partneriai iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų bei iš Turkijos mokyklos. Projekto tikslas – kaupti gamtos pažinimo patirtį, pastebėti gamtos pokyčius įvairiais metų laikais ir juos perteikti praktinės ir meninės veiklos formomis.
 
Projekto veiklos
 
Rudenį kartu su vaikais kūrėme darbelius naudodami gamtines medžiagas. Aiškinomės tokius klausimus, kaip: Iš kur atsiranda lietus? Kodėl rudenį krenta lapai? Baigiantis rudens sezonui kartu su projekto partneriais jungėmės į internetinį susitikimą, kuriame dainavome daineles, žaidėme linksmus žaidimus ir rodėme rudeninius darbelius.
 
Viso projekto metu bendradarbiaujame ir su tėvais. Žiemos sezono metu tėveliai siuntė vaikų nuotraukas, kaip visa šeima kartu leidžia laisvalaikį. Taip pat projekto metu dėmesį skiriame ir klimato kaitai. Kartu su vaikais stebėjome trumpą filmuką apie tai. Žinoma šio sezono metu atlikome eksperimentus su ledu, sniegu. Stebėjome, kaip tirpsta leda, bandėme ant jo piešti. Kadangi šiais metais buvo mažai sniego tad kartu su „Moksliukais“ pasigamino sniegą patys. Na ir būtinai paminėjome sniego dieną.
 
Pavasarį didelį dėmesį skyrėme „žaliajai palangei“. Kartu su vaikais sodyboje sėjome sėklas, sodinome daigelius ir laukėme savo derliaus. Taip pat vaikai nepamiršo ir namie pasisėti sėklų. „Moksliukai“ išbandė eksperimentą su pupa stiklainyje ir nusprendė, jog puikiai išdygusią pupą reikia persodinti į daržą lauke. Žinoma pavasarį visi projekto partneriai nepamiršta ir mūsų žemės planetos, kad ja reikia rūpintis, rūšiuoti šiukšles, jas perdirbti.
 
Kartu su „eTwinning“ projekto „Kelionė metų laikų karuselėje“ partneriais laukiame vasaros, kad smagiai galėtume praleisti laiką ir išbandyti įvairias veiklas.
Nuotolinis mokymas
 
Nors karantino metu negalime susitikti su vaikais, projektas tęsiasi. Šiuo metu tęsti projektą padeda vaikų tėveliai, kurie su dideliu noru fiksuoja, kaip vaikai dalyvauja veiklose, kurias mes jiems siunčiame. Tad šiuo sudėtingu laikotarpiu puikiai bendradarbiaujame su tėvais ir jų pagalba galime matyti, kaip sekasi vaikams.
Daugiau apie projektą skaitykite čia.