Emokykla.lt

„Comenius“ projekto „Ugdymo tęstinumas ikimokyklinės įstaigos išorės erdvėse“ partnerių susitikimas Lietuvoje

2014-06-03
„Comenius“ projekto „Ugdymo tęstinumas ikimokyklinės įstaigos išorės erdvėse“ partnerių susitikimas Lietuvoje
Auksė BUOŽIENĖ, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Kuršėnų lopšelis-darželis „Buratinas“
Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose atveria didžiules galimybes keliauti, mokytis, tobulėti, pažinti įvairių šalių tradicijas, kultūrą ir papročius, lavinti anglų kalbos įgūdžius.
Gegužės 19–22 dienomis Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vyko jau trečiasis tarptautinis mokyklų daugiašalės partnerystės Comenius projekto „Ugdymo tęstinumas ikimokyklinės įstaigos išorės erdvėse“ partnerių susitikimas. Į Lietuvą suvažiavo kolegos iš Švedijos, Kroatijos, Italijos ir Turkijos.
 
Lopšelio-darželio ugdytiniai ir darbuotojai svečius pasitiko skambia daina, vaišino lietuviška duona. Vaikai partnerius sveikino tradiciniais lietuvių liaudies rateliais ir dainomis bei muzikine kompozicija „Jau lietutis prasidėjo“. Po vaikų pasirodymo lopšelio-darželio direktorė pristatė renovuotą darželį, pasidžiaugė naujomis lauko erdvėmis, papasakojo apie ugdytinių ugdymą mūsų įstaigoje.
 
Po pietų lopšelyje-darželyje vyko tarptautinis seminaras Šiaulių rajono pedagogams ir tėvams „Metodai ir strategijos ugdymo tęstinumui lauke tobulinti Europos Sąjungos ikimokyklinėse įstaigose“. Seminare projekto partneriai dalijosi gerąja darbo patirtimi, analizavo ir mokėsi spręsti problemas, taip pat priimti teisingus sprendimus tęsiant vaikų ugdymą už darželio ribų, įvertino mokytojų kompetencijų tobulinimo galimybes, projekto sklaidos būdus.
 
Svečiai dalyvavo Šiaulių rajono ikimokyklinių įstaigų ir bendrojo ugdymo mokyklų mišrių priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių sporto šventėje „Judėjimo džiaugsmas“, aplankė žymias Kuršėnų vietas: Lauryno Ivinskio aikštę, Raimondo Baškio medžio drožinių galeriją, Šv. Jono krikštytojo bažnyčią, Ventos pakrantę. Kuršėnai – puodžių sostinė, tuo partneriai įsitikino apžiūrėję Vertelių keramikos muziejų, išbandę žiedimo ratą ir ąsotėlių marginimo meną. Svečius pakerėjo Kryžių kalnas, Burbiškio dvaras ir jo apylinkės, Kleboniškių kaimas, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Auksinis berniukas ir seniausia Lietuvoje veikianti Gubernijos alaus darykla.
 
Partnerių susitikimas baigėsi atsisveikinimo vakaru, kuriame skambėjo Kuršėnų meno mokyklos mokytojų ir mokinių atliekama styginių instrumentų muzika (vadovas Kęstutis Rupšys). Lietuvių liaudies dainų, sutartinių, ratelių ir šokių visus mokė Lauryno Ivinskio gimnazijos etnostudijos ansamblis, vadovaujamas mokytojos Jovitos Lubienės.
 
Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose atveria didžiules galimybes keliauti, mokytis, tobulėti, pažinti įvairių šalių tradicijas, kultūrą ir papročius, lavinti anglų kalbos įgūdžius.
 
Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
 
Sužinokite daugiau apie Kuršėnų lopšelį-darželį „Buratinas“: