Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Bendradarbiavimas su tėvais siekiant bendrų tikslų

2020-12-14
Susijusios temos: Šeima Kūrybingumas
Bendradarbiavimas su tėvais siekiant bendrų tikslų
Vida Intaiė, Rasa Motiejauskienė
Telšių l.-d. „Eglutė“ „Žvirbliukų“ gr. mokytojos
Sveikai įraudę vaikų skruostukai, džiaugsmu žibančios akys ir linksmas klegesys – geriausi įrodymai, kad įdėtas triūsas nenuėjo veltui. 
Norint sėkmingai bendradarbiauti su tėvais, juos reikia įtraukti į veiklą. Šiandien daugelis tėvų ne visada gali dalyvauti vaikų ugdymo veikloje, todėl mums, pedagogams, reikia sugalvoti naujų tėvų sudominimo būdų.
Vienas iš bendradarbiavimo būdų – „namų darbai“. Tėvai namuose gali nuveikti daug vaikams naudingų veiklų – kartu su vaikais rinkti mielus niekučius, kuriuos bus galima panaudoti meno ar vaidmenų žaidimų erdvėse, padaryti grupei ką nors specialaus: žaidimų, lėlių drabužėlių, žaislų ir kt.
 
Tad prieš didžiąsias metų šventes, Kalėdas, kai visi visur puošiasi, kilo mintis užduoti tėveliams ir vaikučiams ypatingus „namų darbus“ – per 2 savaites pagaminti žaisliuką iš kankorėžių, siūlų, kamuoliukų, buteliukų, sagų ir kt. ir jais papuošti lauke eglutę. Kai darbo procesas baigėsi, atnešę žaisliuką į grupę, vaikai dalijosi įspūdžiais: „Močiutė darė, o aš palaikiau“ (Leonas); „Aš surinkau mažus karoliukus, o mama priklijavo su šautuvu“(Milana); „Laikiau kamuolį, kad baba apvyniotų su siūlais“ (Jokūbas); „Suvarsčiau sagutes, o mama kankorėžiui uždėjo kalėdinę kepurę“ (Karina).
 
Buvo smagu stebėti, kaip vaikai džiaugiasi puošdami eglutę. Kiekvienas norėjo kuo greičiau pirmas pakabinti savo žaisliuką ir atsistojęs šalia saugoti: „Čia mano! Čia Mano!“. Papuošę eglutę ir ją apkabinę pasidžiaugėme žaisliukų įvairove, pašokome ratelių, padeklamavome eilėraštukų. Tada Karina atsiduso ir tarė...: „Kaip faina!“
 
Sveikai įraudę vaikų skruostukai, džiaugsmu žibančios akys ir linksmas klegesys – geriausi įrodymai, kad įdėtas triūsas nenuėjo veltui, o įvairios veiklos teikia ugdytiniams daug džiaugsmo.