Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Apdovanoti „Visa mokykla šoka 2020“ tradicinių šokių puoselėtojai

Apdovanoti „Visa mokykla šoka 2020“ tradicinių šokių puoselėtojai

2020-09-23
Susijusios temos: Kūrybingumas
Apdovanoti „Visa mokykla šoka 2020“ tradicinių šokių puoselėtojai
Lina Balčiūnienė
Joniškio vaikų lopšelio-darželio ,,Saulutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui
Šiandien galime džiaugtis, kad konkurse „Visa mokykla šoka“ dalyvavome iki pabaigos, o vaikai išmoko tradicinių lietuviškų šokių ir ratelių, kuriuos jie mielai šoka.  
Dar vienas apdovanojimas, iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbto, tradicinius šokius puoselėjančių, Lietuvos mokyklų konkurso „Visa mokykla šoka 2020“, su laišku ir specialiu prizu atkeliavo į Joniškio vaikų lopšelį-darželį „Saulutė“.
 
„Nežinau, kaip spėjote iki karantino paskelbimo tiek daug nuveikti – tai matyti iš Jūsų filmuotos medžiagos – tačiau, kaip rašiau, tokių kaip Jūs – tik keletas. O jau tokių, kurie tęsė šokių veiklas, naudodamiesi technologijomis karantino metu – apskritai nėra. Esate absoliučiai unikalūs!“ – įsitikinusi Audronė Vakarinienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro choreografinio folkloro specialistė, konkurso „Visa mokykla šoka“ organizatorė.
 
Š. m. sausį Lietuvos liaudies kultūros centras paskelbė tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų IV konkursą „Visa mokykla šoka“. Po sėkmingo dalyvavimo šiame konkurse 2019 metais (užimta II vieta), prie šio projekto vėl prisidėjome mes – Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė. Kadangi mūsų vaikų lopšelis-darželis dirba etnokultūros kryptimi, džiaugiamės galėdami saugoti ir puoselėti savo krašto etnokultūrinį palikimą ir mokytis lietuvių liaudies bei Joniškio krašto šokių, ratelių, žaidimų, dainų. Džiaugdamiesi, kad pernai į šį konkursą lopšelio-darželio bendruomenei pavyko įtraukti daugiau nei 500 dalyvių, šiais metais mūsų norai ir siekiai – dar didesni. Susipažinę su paskelbtais nuostatais, ėmėme mokytis tradicinių šokių ir ratelių, pakvietėme šiame konkurse dalyvauti kitų rajono darželių ir mokyklų bendruomenes; Jungtinėse Amerikos Valstijose esančių kelių lituanistinių mokyklų darželinukus bei jų pedagoges; Turkijoje gyvenančius mažuosius lietuvaičius.
 
Mes, mūsų lopšelio-darželio ugdytiniai ir pedagogės, vasario 16 d.–kovo 11 d. vykusiame rajoniniame renginių cikle, skirtame paminėti lietuvių kalbos dienas, atliekamais šokiais ir rateliais, ne tik džiuginome vieni kitus, bet pasirodyti įtraukėme ir Čikagos Maironio lituanistinės mokyklos darželio 5–6 metų grupės vaikučius, kurie taip pat išmoko šokti lietuviškų tradicinių šokių.
 
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt