Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Bendri straipsniai Mokslininkai nustatė, kas lemia tėvų pasirinkimą, renkantis darželį

Mokslininkai nustatė, kas lemia tėvų pasirinkimą, renkantis darželį

2020-10-19
Mokslininkai nustatė, kas lemia tėvų pasirinkimą, renkantis darželį
Neda Černiauskaitė
Įdomu tai, kad tokie plačiai viešumoje aptariami faktoriai, kaip mokymo metodų šiuolaikiškumas ir žaislų bei įrengimų kokybė liko paskutinėse vietose pagal svarbumą.  
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) mokslininkai pristatė inovatyvią apklausomis surinktų duomenų apdorojimo metodiką, pritaikė ją siekdami nustatyti svarbiausius kriterijus, lemiančius valstybinio darželio pasirinkimą Vilniaus mieste.
 
Vaikų ugdymas – itin svarbus veiksnys, kuriuo rūpinasi ne tik tėvai, bet ir švietimo institucijos. Šiais laikais ikimokyklinės įstaigos teikia ne tik priežiūros, bet ir apsaugos bei auklėjimo paslaugas.
Kadangi tėvai vis labiau investuoja į atžalų ugdymą, jų nuomonė apie ikimokyklinio ugdymo įstaigų kokybę tampa vis svarbesnė. Ji gali būti naudinga ir valdžios institucijoms, siekiant tobulinti paslaugų teikimą viešajame sektoriuje.
Tyrime pristatoma apklausa buvo vykdoma prieš pat naujų mokslo metų pradžią, vasaros pabaigoje. Naujojo tyrimo metu apklausti 133 respondentai, 98 proc. jų sudarė moterys. Tėvai savo nuomonę galėjo išreikšti ne tik konkrečiai įvertindami pateiktų kriterijų svarbumą, bet ir vizualiai palygindami savo atsakymus.
 
Apklausos metu paaiškėjo, kad ieškodami tinkamiausio darželio, tėvai dėmesį kreipia į labai įvairius aspektus: atstumą nuo darželio iki namų, ikimokyklinės įstaigos darbo laiką, vidaus bei lauko patalpų saugumą ir švarą, tėvų, mokytojų, vaikų atsiliepimus, laisvų vietų skaičių pageidaujamo amžiaus grupėse, darbuotojų kompetenciją, komunikaciją, mokymo metodų šiuolaikiškumą ar kainą.
„Tyrimo metu nustatyta, jog atstumas nuo darželio iki namų, darbuotojų kvalifikacija ir gebėjimas dirbti su vaikais, kiemo saugumas ir švara – patys svarbiausi veiksniai, lemiantys tėvų sprendimą dėl ikimokyklinės įstaigos pasirinkimo“, – apie gautus tyrimo rezultatus pasakoja VILNIUS TECH mokslininkė dr. Ingrida Leščauskienė. 
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0