Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Kaip paskatinti 2–5 metų vaiką elgtis tinkamai?

Kaip paskatinti 2–5 metų vaiką elgtis tinkamai?

2020-10-22
Susijusios temos: Edukacija Šeima Vaiko ugdymas
Kaip paskatinti 2–5 metų vaiką elgtis tinkamai?
Dažnai net ir mieste matau situacijų, kai tėvai pažada, pavyzdžiui, vaikui elgiantis isteriškai – išeiti iš parduotuvės, tačiau lieka. Taigi, pasekmės turi būti tokios, kad jas galėtume įvykdyti. 
Ankstyvojo amžiaus vaikai dar negeba atpažinti jausmų, jiems sunku valdyti savo elgesį. Amžiaus tarpsnis nuo 2 iki 5 metų ypatingas tuo, jog mažieji linkę išbandyti savo ribas, todėl šiuo amžiaus etapu itin svarbu vaiką mokyti kontroliuoti elgesį ir reikšti emocijas priimtinais būdais.
 
„Svarbu, kad tiek mokytojai mokykloje, tiek tėveliai namuose skatintų pozityvų, draugišką ir šiltą bendravimą, netaikytų bausmių, nes jos nemoko vaiko elgtis tinkamai, o tiesiog skatina vengti pačios bausmės“, – pastebi ankstyvojo ugdymo mokyklos „Eureka“ Vilniaus padalinio vadovė Birutė Mačiulienė ir kartu su mokytoja Juste Petkuviene dalijasi mokykloje taikomomis metodikomis, tinkamomis taikyti ir namuose.
 
Kaip paskatinti vaikus elgtis tinkamai? Ar yra kokia nors esminė pozityvaus elgesio skatinimo nuostata? 
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.