Emokykla.lt

Kai nauji metai prasideda rudenį

2018-09-01
Kai nauji metai prasideda rudenį
Vaiva RUTKAUSKAITĖ
Ne vienas tikriausiai sutiks, kad metuose yra dvi datos, kurios simbolizuoja naują pradžią. Sausio 1-oji yra naujų metų pradžia, o rugsėjo 1-oji – naujų mokslo metų pradžia. Šių datų laukiama su nekantrumu, nes kiekviena atneša tam tikrus pokyčius: naujas patirtis, naujus planus, naujus žmones.
Šio rudens pradžia atneš naujienų ir į didžiausią vaikų literatūros leidyklą „Nieko rimto“. Ta proga su leidyklos vadovu Arvydu Vereckiu ir leidyklos mūza, dailininke Sigute Ach kalbamės apie naujienas ir pokyčius, ir kuo jie mums naudingi.
 
Ką jums reiškia pokyčiai?
 
Arvydas Vereckis: Tai nuolatinis judėjimas į priekį. Naujų būdų ir metodų veikti, kurti ir dirbti atradimas.
 
Sigutė Ach: Laiko tėkmę. Lyg keliaučiau amžinai tekančioje upėje, kuri neša visą mano gyvenimą, lyg laivą. Susitikimai, išsiskyrimai. Visad labai aštriai jaučiu momento svarbą.
 
Kodėl pokyčiai naudingi?
 
Arvydas Vereckis: Gyvenimo dėsniai verčia mus nuolat keistis. Naudinga tai suprasti ir priimti konstruktyvius sprendimus. Tikroji nauda ateina, kai geri sprendimai padeda įgauti naują, laikmetį atitinkančią kokybę.
 
Sigutė Ach: Jie yra, o naudingi gal tuo, kad tai, kas nesikeičia, tikriausiai nebegyva... Juk visas gyvenimas – amžinas kitimas, o patinka mums tai ar ne, jau mūsų pačių valioje rinktis.
 
Kodėl nereikėtų bijoti pokyčių?
 
Arvydas Vereckis: Baimė – labai netinkamas jausmas imantis kad ir pačių paprasčiausių veiksmų.
 
Sigutė Ach: Gal todėl, kad ten, kur baimė, nėra vietos meilei. O kaip išgyventi nuolatinį bangavimą be meilės, be draugystės, be bendrumo, kaip išgyventi artėjančias sutemas be jaukaus vakaro su artimais žmonėmis, su gera knyga? Juk meilė literatūrai – nuostabi oazė permainų skersvėjuose.
 
Kaip suspėti susigyventi su nuolat besikeičiančiu pasauliu?
 
Arvydas Vereckis: Tik žengiant drauge su pasauliu.
 
Sigutė Ach: Tas „kaip“ – kiekvieno savas. Aš kuriu kažką gėlėto, sparnuoto. Kviečiu skubantį pasaulį nors trumpam prisėsti po geltonu klevu. Jis, žinoma, nesustoja, bet tarsi lėčiau sūkuriuoja lapeliai, truputį ilgiau trunka kavagėris, ilgiau mintyse apsigyvena poezija.
 
 
Kokie pokyčiai ir naujienos įvyks leidykloje „Nieko rimto“? Leidyklos kolektyvas šelmiškai merkia akį ir kviečia patiems juos atrasti. Pavyzdžiui, pirmiausiai užsukti į leidyklos svetainę www.niekorimto.lt ir pasidairyti naujienų ten!