Emokykla.lt

Ką slepia vaikų valgiaraščiai kavinėse?

2017-01-15
Susijusios temos: Šeima Vaiko sveikata
Ką slepia vaikų valgiaraščiai kavinėse?
Raminta BOGUŠIENĖ, maisto technologė
Ugdymo įstaigose vaikams tiekiamas maistas, palyginus su siūlomu kavinėse ar net namuose, yra sveikatai palankus. Tačiau socialiniuose tinkluose pasiteiravus tėvelių, ar pasiūlymai vaikiškuose valgiaraščiuose juos tenkina, daugelis atsakė, kad maistą renkasi iš suaugusiųjų meniu. Jų teigimu, vaikų valgiaraštis kavinėse apgailėtinas.
Tėvų atsiliepimai Facebook paskyroje „Sveikatai palanki mityba“
 
„Meniu vaikams viešojo maitinimo įstaigose yra apgailėtinas. Vaikams siūlomos taukuose keptos bulvytės, taukuotos apdegusios dešrelės, visokie burgeriai, ir šiaip siūloma visokių niekų, kurie gražiai atrodo, bet ten vien priedai ir nežmoniškas kiekis cukraus“, – teigė Simona.
„Nors lankomės retai, bet užsakinėjam iš suaugusiųjų meniu“, – sakė Ieva.
„Vaikams siūlomas meniu viešojo maitinimo sektoriuje liūdina. Toks maistas neturi nieko bendra su sveikatai palankiu, nebent su palankiu ligoms. Mūsų šeima vaikams maisto iš tokių meniu neužsakinėja, renkamės iš bendro meniu“, – nuomone pasidalijo Asta.
 
Lietuvos kavinėse ir restoranuose siūlomas maistas vaikams išties neramina. Kas gi siūloma? Puikiai žinote: bulvytės, hamburgeriukai, dešrytės, picos, saldūs blyneliai ir pan. Patiekalai santykinai skanūs, sotūs, tačiau tariama nauda trumpalaikė. Palyginkime sveikatai palankų patiekalą, pavyzdžiui, garuose virtą lašišos filė su daržovėmis ir visadaliais ryžiais su vaikų valgiaraščiuose dažnai aptinkamomis dešrelėmis ir skrudintomis bulvytėmis. Angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekis galbūt toks pats, bet vitaminų, mineralinių medžiagų, skaidulinių medžiagų, riebalų rūgščių santykis gerokai skirsis. Kodėl vaikams negaminama tai, kas sveikatai palanku? Kur daržovės ir pilnavertės grūdinės kultūros? Ar virtuvės šefams jiems nerūpi vaikų sveikata?
 
 
Vaikų maitinimo ugdymo įstaigose privalumai
 
Vaikų ugdymo įstaigose draudžiamas skrudintas, spragintas maistas, druskos gali būti ne daugiau nei 1 g/100 g, pridėtinio cukraus ne daugiau kaip 5 g/100 g, pateikiamas šviežias, o ne šildytas maistas. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikai net tris kartus per dieną gauna šviežiai ruoštą ir šiltą maistą.
 
Kodėl taip skiriasi vaikų maitinimas namų ūkiuose, viešojo maitinimo sektoriuje ir ugdymo įstaigose? Juk tokie mitybos netolygumai formuoja sveikatai nepalankius mitybos įpročius! Garuose virtas, konvekciniu režimu gamintas, negruzdintas maistas, turintis mažiau druskos, cukraus vaikui dažniausiai būna neskanus, nes namuose ar viešojo maitinimo sektoriuje siūlomos gruzdintos bulvytės su daug druskos, riebūs ir sūrūs padažai, daržovių beveik nebūna. Deja, dažnai mamos teigia, kad daržovių ir neužsakytų – vaikas jų vis tiek nevalgys. Tačiau vaikui niekada ir nebus skanu, jei neugdysime įpročių, duosime pakaitalus ir patys nesilaikysime sveikatai palankios mitybos. Taip maitinant vaikus išderinamas natūralus jų skonio suvokimas ir tai, kas sveikatai palanku, tampa neskanu.
 
Kancerogeninės medžiagos akrilamidai susidaro bulvėse, jei jos gruzdinamos aukštesnėje nei 120 laipsnių temperatūroje. Kuo ilgiau ir kuo aukštesnėje temperatūroje gruzdinamos, tuo daugiau kenksmingų medžiagų susidaro. Paprastai kavinėse bulvytės persūdomos, vaikai gauna gerokai didesnį kiekį druskos, negu reikėtų pagal jų amžių. Stipriai perdirbtose gruzdintose bulvytėse nebelieka vitamino C ir daugelio kitų naudingų medžiagų. Dažnai ir daug jų valgant, vaikui gali sutrikti tuštinimosi procesas. Valgant produktus su maisto priedais nejaučiamas saikas, neatsiranda sotumo pojūtis. Kodėl kavinių technologai, virėjai siūlo tokį maistą mūsų atžaloms? Toks klausimas kyla sąmoningiems tėvams.
 
Kompleksinio mitybos raštingumo didinimo nauda
 
Mano giliu įsitikinimu, virėjai, maisto technologai, restoranų ir kavinių savininkai turėtų išeiti privalomus mitybos pagrindų kursus. Tokie mokymai turėtų būti organizuojami valstybiniu lygiu. Tik taip išnyks mitybos netolygumai. Sveikatos specialistai sako, kad sveikatai nepalankiausi yra gazuoti ir saldūs gėrimai, gruzdintas maistas, dideli kiekiai druskos, cukraus turintys patiekalai, transriebalai. Į tai atsižvelgiama vaikų darželiuose ir mokyklose, tačiau namuose ir kavinėse mažamečiai vis dar gauna sveikatai nepalankių patiekalų. Suvienodinus vaikų maitinimą namuose, ugdymo įstaigose ir viešojo maitinimo sektoriuje, pamatytume realius mažamečių sveikatos pokyčius, jų įpročiai taptų sveikatai palankūs.
 
„Ugdymo įstaigose nerasite saldainių, tortų, limonado, kavos, bulvių traškučių, gruzdintų bulvyčių, spurgų, sūdytų lazdelių ir kito menkaverčio šlamšto. Tačiau tėvai atžaloms to duoda namuose – mano, kad vaikams trūksta tokių „gardumynų“. Tai vyraujančio emocinio mąstymo ir neišprusimo pasekmė, kai į trumpas malonumo akimirkas iškeičiami ilgi ligų ir neįgalumo metai“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Almantas Kranauskas.
 
„Mūsų prioritetas labai aiškus – vaikai turi gauti kokybišką, visavertį, sveikatai palankų maistą. Mokyklų valgyklose tiekiamas sveikas maistas, kuris yra griežtai reglamentuotas norminiais aktais ir prižiūrimas atsakingų institucijų. Tačiau viso šito nepakanka, kad mažamečiams susiformuotų sveikos mitybos įpročiai. Todėl vykdome šviečiamąsias akcijas apie sveikos mitybos kultūrą, organizuojame  renginius, konkursus šia tema. Deja, už mokyklos ribų neturime galių įtikinti vaikus rinktis tik sveiką maistą. Mitybos įpročiai susiformuoja dar vaikystėje. Manome, kad pirmiausia tuo rūpintis turi moksleivių tėvai. Kuo anksčiau pradėsime vaikams formuoti sveikos mitybos įpročius, tuo geresnių rezultatų galime tikėtis ateityje. Palaikome VšĮ „Sveikatai palankus“ socialines iniciatyvas, nes jos tikslai sutampa su mūsiškiais, ji vykdo visos ugdymo bendruomenės – vaikų, tėvelių, pedagogų – kompleksinį švietimą sveikos mitybos tematika“, – teigia UAB „Pontem“ maitinimo paslaugų pardavimo ir vystymo skyriaus vadovė Romana Leleivienė.
 
Sausio 17 d. Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje (Didžioji g. 66)  vyks nemokamas seminaras „Sveikatai palanki vaikų mityba“. Lektorė – Raminta Bogušienė.
Dalyviai – Kėdainių miesto tėveliai, vaikų maitinimo organizatoriai, dietistai, virėjai, ugdymo įstaigų personalas – ne tik praplės požiūrį į sveikatai palankią vaikų mitybą, bet ir degustuos paprastus, bet sveikatai palankius patiekalus. Daugiau informacijos
Šaltiniai:
Raminta Bogušienė – VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė, tarptautinio projekto HealthEDU turinio kuratorė, sveikatai palankios mitybos ir gyvenimo būdo propaguotoja, sveikatos specialistė, maisto technologė. 
Tel. 8 645 17 472, el. paštas  raminta.bogusiene@sveikataipalankus.lt.
 
Susiję: