Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Gyvūnų asistuojamos ugdymo programos – naudingos

Gyvūnų asistuojamos ugdymo programos – naudingos

2020-07-24
Aurelija Staskevičienė,
Kaniterapijos asociacijos atstovė
Gabiems vaikams kur kas įdomiau diskutuoti su suaugusiais nei draugauti su bendraamžiais. Kiti vaikai tokį gabaus vaiko elgesį gali traktuoti kaip pasipūtimą, nenorą draugauti ir gabų vaiką dažnai atstumia. 
Vaikų ugdymas asistuojant gyvūnams – ne naujiena. Kad specialiai paruošti, egzaminus išlaikę šunys ir atitinkamus mokymus baigę pedagogai padeda specialiųjų poreikių arba negalią turintiems vaikams, taip pat ne naujiena. Tikriausiai esate girdėję ir apie projektą „Skaitymas su šunimi“, kurį mūsų šalyje sėkmingai vykdo Kaniterapijos asociacijos savanoriai ir jų keturkojai pagalbininkai. Tačiau, kad terapiniai šunys būtų pasitelkiami ugdant labai gabius vaikus – neteko girdėti. Taip yra turbūt todėl, kad pirmiausia, norisi padėti tiems, kam sekasi sunkiau, o labiausiai – negalią turintiems. Na, o labai gabūs vaikai dažnai paliekami mokytis savarankiškai, nors iš tiesų jie taip pat priskiriami specialiųjų poreikių vaikams! Skirtumas tik tas, kad jie gali labai daug!
 
„Mūsų atliekami tyrimai rodo, kad gabiems vaikams mokyklose daugiausiai sunkumų kelia... mokymasis. Jie yra saviti „greitieji bėgikai“, o nuolatinis stabčiojimas, jau žinomų dalykų arba įgytų įgūdžių kartojimas, jiems nepriimtinas. Todėl dalis vaikų ima nuobodžiauti. Vieni nuobodulį naudoja produktyviai, sugalvodami veiklų, kiti savo elgesiu stengiasi parodyti mokytojui ir klasės draugams, kad klasėje nuobodu. Ir jie tai daro labai kūrybiškai – užduoda mokytojams nepatogių klausimų, juokina kitus, laido replikas“, – pokalbį, apie gabių vaikų išskirtinumą ir iš to kylančius sunkumus, pradeda Vilniaus universiteto psichologijos doc. dr. Sigita Girdzijauskienė.
Ji sako, kad tokį vaikų elgesį mokytojai dažnai vertina kaip netinkamą, nė nesusimąstydami, jog tai, galbūt, labai gabus vaikas, kuris, neturėdamas ko veikti pamokoje, „linksminasi ir linksmina“ kitus.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt