Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Seminaras tėvams „Nerimo ir baimių pažeisti vaikai: kaip sustiprinti emocinį saugumą?“

Seminaras tėvams „Nerimo ir baimių pažeisti vaikai: kaip sustiprinti emocinį saugumą?“

Renginio data: 2019 02 06 18:00 - 2019 02 06 19:30 Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25, 208 aud., Vilniaus m. sav., Vilniaus apskr.
Seminaras tėvams „Nerimo ir baimių pažeisti vaikai: kaip sustiprinti emocinį saugumą?“
Kiekvieniems tėvams savi vaikai mieliausi ir mylimiausi. Kaip išmanydami jie stengiasi apsaugoti savo atžalas nuo visokio blogio – blogos nuotaikos, prastos savijautos, netikusių draugų. Tik ne visada tai daro tinkamais būdais.
 
Kaip galime palengvinti savo vaikų gyvenimą? Kaip išmokyti juos pažinti ir priimti savo bei kitų emocijas, valdyti nerimą, pyktį ir baimes? Kaip padėti jiems susirasti draugų ir palaikyti nuoširdžius santykius su jais?
 
Edukologė Vilija Malinauskaitė pasirengusi padėti tėveliams. Iki pat vasaros, kartą per mėnesį ji rengs seminarus tėvams. Jie vyks trečiadienių vakarais, 18.00–19.30 val., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25, Vilniuje.
 
Vasario 6 d. vyks antrasis seminaras „Nerimo ir baimių pažeisti vaikai: kaip sustiprinti emocinį saugumą?“. Renginio dalyviai sužinos, kaip formuojasi ir vystosi vaikų nerimas ir baimės, kurios baimės yra sąlygotos amžiaus tarpsnių, o kurios gali būti įgyjamos arba išmokstamos, kuo nerimas skiriasi nuo baimės, kokiais būdais galime vaikui padėti sustiprinti jo emocinį saugumą.
 
Kovo 6 d. trečiajame seminare „Vaiko isterija: kaip padėti vaikui ir sau pačiam?“ bus ieškoma atsakymų į klausimus, ar vaikai gali manipuliuoti, pasinaudodami isterija, kokios yra vaikų isterijos priežastys ir kodėl vaikams sunku valdyti savo elgesį, kada vaiką ištinka isterija, kaip efektyviausia elgtis tėvams ir kaip padėti savo vaikui ištikus isterijos priepuoliui, taip pat, kokie metodai nėra veiksmingi kovojant su šiuo negalavimu ir kodėl.
 
Balandžio 1 d. vyks seminaras „Ugdome emocinį intelektą: kaip tėvų emocinis intelektas yra susijęs su vaikų emociniu intelektu“. Jo metu bus aiškinamasi, kuo skiriasi emocijos poveikis vaikui ir suaugusiajam, kodėl taip svarbu pasakoti savo vaikui apie savo emocijas ir jausmus ir kaip tai daryti taip, kad vaikais jaustųsi saugus, kai mama ar tėvelis nuliūdęs, įniršęs ir išsigandęs; ko iš artimųjų suaugusiųjų vaikas tikisi sudėtingais momentais ir kodėl tokios svarbios yra ribos ir taisyklės.
 
Gegužės 8 d. lektorė kviečia pasidalinti apie tai, Ką praktiškai naudinga žinoti apie vaiko raidos krizes, kad su jomis sėkmingai susitvarkyti. Šiame seminare bus kalbama apie ankstyvosios vaikystės ir paauglystės krizes bei prieraišumo tipus, taip pat apie netinkamo vaikų elgesio priežastis, tikslus ir jų pasekmes. Šios žinios suteiks galimybę objektyviau vertinti vaikų elgesį, jų tikslus ir motyvus praktikoje.
 
Daugiau apie Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamus seminarus tėvams – čia.