Emokykla.lt

Seminaras „Veiksminga pagalba ikimokyklinio amžiaus vaikams su raidos, emocijų ir elgesio ypatumais bei sutrikimais“

Renginio data: 2015 10 16 13:00 - 2015 10 16 17:45 Vilniaus g. 39-226, Vilniaus m. sav., Vilniaus apskr.
Seminaras „Veiksminga pagalba ikimokyklinio amžiaus vaikams su raidos, emocijų ir elgesio ypatumais bei sutrikimais“
Mokyklų tobulinimo centras Vilniuje spalio 16 d. (penktadienį) 13 val. kviečia ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovus  ir pedagogusį seminarą „Veiksminga pagalba ikimokyklinio amžiaus vaikams su raidos, emocijų ir elgesio ypatumais bei sutrikimais“.
 
Vis daugiau vaikų su lengvais ir sunkesniais raidos, emocijų ir elgesio ypatumais bei sutrikimais lanko ikimokyklines įstaigas. Integracijos procesai sukuria naujus iššūkius švietimo sistemai, kitiems sektoriams, visuomenei.

Bendras integracijos proceso dalyvių tikslas – pasiekti tokią integruoto ugdymo kokybę, kad jis būtų naudingas visiems be išimties proceso dalyviams. To siekiant svarbu gerai žinoti bendrus šiuolaikinius visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo ir psichikos sutrikimų prevencijos principus  ir įvaldyti minimalų kiekį reikalingų naujų įgūdžių. Gautų žinių ir įgūdžių derinys įgalins švietimo sistemos darbuotojus tinkamai spręsti konkrečias problemas, iškylančias bendraujant su „kitokiais” vaikais, jų tėvais ir kitais (sveikatos, socialinės apsaugos) sektoriais, siekiant, kad sėkmingai vyktų ir šių, ir visų kitų vaikų ugdymas bei socializacija.

Seminaro metu dalyviai bus supažindinti su:
  • šiuolaikiniais visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo ir psichikos sutrikimų prevencijos principais;
  • dažniausiai sutinkamomis ikimokyklinio amžiaus vaikų raidos, psichikos ir elgesio sutrikimų priežastimis ir kompleksinės pagalbos būdais, siekiant šiuos vaikus geriau integruoti į visuomenę ir švietimo sistemą;
  • konkrečių atvejų pavyzdžiais ir dažniausiai pasitaikančiomis tarpsektorinio pobūdžio problemomis bei galimais jų sprendimo būdus;
  • būdingomis vaikų su raidos ypatumais elgesio problemomis (jų santykių su tėvais, mokytojais ir bendraamžiais ypatumai) ir galimybėmis jas spręsti.
Ypatingas dėmesys bus skiriamas diskusijai apie šiuolaikinę vaiko teisių apsaugos sampratą,  apie esančius požiūrių skirtumus taikant įvairias praktikas, bus aptariamis Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos taikymo ypatumams.
 
Seminaro lektorius –- Dainius Pūras, Vilniaus universiteto profesorius, gydytojas, vaikų ir paauglių psichiatras, Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas teisei į sveikatą, Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto visuomeninis ekspertas, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis" tarybos garbės narys.
 
Seminaras skirtas: ikimokyklinio ugdymo pedagogams, ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovams.
Seminaro kaina dalyviui  45 € (apmokėjimas iš mokinio krepšelio lėšų grynaisiais arba pavedimu). 
Kada? 2015 m. spalio  16 d. 13.00–17.45 val. 
Kur? Mokyklų tobulinimo centras, Vilniaus g. 39-226, Vilnius.
Seminaro dalyviai gaus kvalifikacinius pažymėjimus.
 
Jei kils klausimų, rašykite el.p. renginiai@mtc.lt arba skambinkite tel. 85212717
Šaltiniai: