Emokykla.lt

Seminaras „Vaikų vaizduotės žadinimas ir mąstymo ugdymas“

Renginio data: 2017 05 16 13:00 - 2017 05 16 17:30 Didžioji g. 5, Vilniaus m. sav., Vilniaus apskr.
Seminaras „Vaikų vaizduotės žadinimas ir mąstymo ugdymas“
VšĮ „Šiuolaikinių didaktikų centras“ 2017 m. gegužės 16 d. 13 val. kviečia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistus į seminarą „Vaikų vaizduotės žadinimas ir mąstymo ugdymas“.
 
Vaizduotė neturi ribų. Ji sukuria ir atnaujina visus išgyvenimus, viltis, troškimus, jausmus ir mintis. Vaizduotės neįmanoma atskirti nuo mąstymo. „Mes, mokytojai, susidūrę su mokyklos realybe ir privalėdami padėti vaikams išmokti skaityti, poeziją ir pasakas atidedame į šalį ir pirmiausia mokome susieti raides ir garsus. Tačiau turime atminti, kad pačiose pirmosiose skaitymo pamokose, nesvarbu, ar jos vyktų namie, ar mokykloje, vaikų vaizduotė jau pažadinta ir veikia visu pajėgumu, nes ji ir yra įrankis, kuris plečia pasaulio ir jo gyvavimo mechanizmų suvokimą. Vaikų turimi kalbos ištekliai proceso metu jau parengti dirbti“. (M. Spencer, „ Ką dar būtų galima pasakyti apie vaizduotę?“, „Permainos“, 2003 (14)
 
Seminaro programa pagrįsta unikalia mokymo ir mokymosi metodika „Kritinio mąstymo ugdymas skaitant ir rašant“, sėkmingai taikoma formaliajame ugdyme daugiau nei 30 šalių. Seminaro metu pristatoma viena iš sudedamųjų programos dalių – vaizdo ir minties sąsajos, vaizduotės ir mąstymo ugdymas. Sužinosite, kaip tikslingai „įdarbinti“ vaizdus (paveikslus, nuotraukas, reklamas, filmuotą medžiagą) mąstymui plėtoti ir skaitymui skatinti.
 
Tikslas – atskleisti vaizduotės, mąstymo ir skaitymo ugdymo sąryšį.
 
Uždaviniai:
  1. Supažindinti su metodais ir strategijomis, žadinančiomis vaizduotę, ugdančiomis mąstymą ir skatinančiomis susidomėjimą skaitymu.
  2. Praktiškai išbandyti „Įžengimo į paveikslėlį“, „Istorijos kūrimo“ ir kt. strategijas, metodus. 
  3. Pasidalyti sėkmingais vaizduotės žadinimo ir mąstymo ugdymo pavyzdžiais. 
  4. Susikurti veiklos planą, kaip pasinaudoti vaikų vaizduotę skaitymui skatinti.   
Lektorė – dr. Daiva Penkauskienė yra Šiuolaikinių didaktikų centro direktorė, Mykolo Romerio universitete lektorė, sertifikuota tarptautinės programos „Kritinis mąstymas skaitant ir rašant“ ekspertė, diegianti šią programą Lietuvoje nuo 1997 m. Antikorupcinio švietimo, projektų vadybos, inovatyvių mokymo ir mokymosi strategijų, universitetinės didaktikos ir kitų programų lektorė, konsultantė ir ekspertė. Kūrybiškumo ugdymo metodikos lietuvių (gimtosios) kalbos pamokose bei mokomosios medžiagos mokiniams bendraautorė.
 
Vieta: Atviros Lietuvos fondas, Didžioji g 5, IV aukštas, Vilnius.
Laikas: 2017 m. gegužės 16 d. 13.00–17.30 val. Trukmė – 6 akad. val.
Pažymėjimai – seminaro dalyviams išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Seminaro kaina –20 €.
Registracija vyksta iki 2017 m. gegužės 12 d. čia.