Emokykla.lt

Seminaras „Pedagogų tarpusavio partnerystė, integruojant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus į bendruomenę“

Renginio data: 2015 12 11 09:30 - 2015 12 11 15:30 Žirmūnų g. 1B, Vilniaus m. sav., Vilniaus apskr.
Seminaras „Pedagogų tarpusavio partnerystė, integruojant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus į bendruomenę“
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras 2015-12-11 organizuoja kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Pedagogų tarpusavio partnerystė, integruojant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus į bendruomenę“.
 
Seminare kviečiame dalyvauti ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus. Siekiant integruoti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus į bendruomenę, reikalinga visų ugdymo institucijoje esančių pedagogų ir pagalbos vaikui bei šeimai specialistų partnerystė.
 
Galima išskirti tokias pagrindines pedagogų tarpusavio santykio formas: atsiskyrimas, konfliktas, partnerystė. Pedagogų tarpusavio partnerystė, integruojant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus į bendruomenę, turėtų prasidėti nuo abipusio atvirumo ir keitimosi informacija. Juk be intensyvaus bendradarbiavimo ir partnerystės ugdymo įstaiga galiausiai neatliks savo misijos – neužtikrins kokybiško vaiko ugdymo(-si). Todėl pastaraisiais metais Lietuvos ir pasaulio mokslininkai ieško būdų, kaip padėti pedagogams įgalinti bendruomenę priimti vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, ir padėti jiems integruotis bendruomenėje ir visuomenėje. Ši programa yra aktuali ir reikalinga ugdymo institucijose dirbantiems pedagogams ir kitiems pagalbos vaikui specialistams, dirbantiems su vaikų grupe, kurioje yra specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų.
 
Seminaro lektorė: Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės edukologijos fakulteto Socialinio ugdymo katedros vedėja, VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktorė ir lektorė doc. dr. Sigita Burvytė.
 
Lektorės dėstomos temos: pozityvioji tėvystė, familistika, darbo su šeima metodikos, šeimos tyrimai Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Sigita Burvytė veda grupinius užsiėmimus ir teikia individualias konsultacijas tėvams, pedagogams ir kitiems ugdytojams vaikų ugdymo klausimais, organizuoja vasaros stovyklas tėvams su vaikais, rengia edukacines programas šeimoms ir atlieka švietėjišką veiklą visuomenėje, rašo straipsnius spaudoje ir kt.
 
Preliminari dienotvarkė:
 
9.30–10.00 val. – Registracija
10.00–13.00 val. – Teorinė dalis: pedagogų tarpusavio partnerystės būdai ir formos atpažįstant ir integruojant vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, į bendruomenę; pedagogų tarpusavio partnerystės ugdymo institucijose svarba ir geroji patirtis; pedagogų tarpusavio partnerystės ugdymosi ypatumai integruojant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus
13.00–13.45 val. – Pietūs
13.45-15.30 val. – Praktinė dalis: aktyvios pedagogų tarpusavio partnerystės samprata, sėkmę lemiantys veiksniai ir realizavimo metodikos ugdant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus
 
Numatomos 15 min. kavos/arbatos pertraukėlės.
 
Seminaras vyks Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1B, Vilnius).
Seminaro pradžia 10 val. Dalyvių registracija nuo 9.30 val. Numatoma seminaro pabaiga – 15.30 val.
Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
 
Dalyvio mokestis 13 € mokamas pavedimu į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sąskaitą:
A. s. LT 76 7044 0600 0102 9937
AB SEB bankas, banko kodas 70440
Įstaigos kodas: 302848387
Pvm kodas: LT100007095119
Mokėjimo paskirtis: už seminarą „Pedagogų tarpusavio partnerystė, integruojant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus į bendruomenę”.
 
Jei įstaiga pavedimą padarys tik po renginio, ar mokėsite grynais renginio dieną – sąskaitos faktūros bus išrašomos tik pateikus įstaigos direktoriaus pasirašytą garantinį raštą.
 
Būtina išankstinė dalyvių registracija užpildant registracijos anketą internete http://www.lmnsc.lt/lt/renginiai.
 
Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kol yra laisvų vietų (dalyvių skaičius ribotas).
Pasikeitus aplinkybėms, jei į renginį atvykti negalėsite, prašytume informuoti renginio vadovą.
Seminaro vadovė Jūratė Radzevičiūtė (8 5) 276 2446), jurate.radzeviciute@lmnsc.lt
Šaltiniai: