Emokykla.lt

Seminaras pedagogams „Vaikas netinkamai elgiasi? Kitas požiūris į mokytojo ir tėvų bendradarbiavimą"

Renginio data: 2013 11 20 13:00 - 2013 11 20 17:40 Vilniaus g. 39, Vilniaus m. sav., Vilniaus apskr.
Seminaras pedagogams „Vaikas netinkamai elgiasi? Kitas požiūris į mokytojo ir tėvų bendradarbiavimą"
Kviečiame į 2-jų seminarų (12 akad. val.) mokymus „Vaikas netinkamai elgiasi? Kitas požiūris į mokytojo ir tėvų bendradarbiavimą".
 
Mokymų dalyviai – visų ugdymo įstaigų pedagogai.
 
Mokymų vadovė – Silvestra Markuckienė, psichologė, Individualiosios psichologijos instituto dėstytoja. Daugiau nei dešimt metų dirbo mokyklos psichologe, mokėsi individualiosios psichologijos tarptautiniuose seminaruose ir mokyklose ne tik Lietuvoje, bet ir Šveicarijoje, Rumunijoje, Vokietijoje. Dabar  užsiima privačia konsultavimo praktika.
 
Šio seminaro metu mokysitės, diskutuosite apie tai, kodėl vaikai kartais blogai elgiasi, nors žino tokio elgesio pasekmes, o kartais net provokuoja, kad juos baustų. Kalbėsitės apie tėvų/mokytojų pyktį ar bejėgiškumą viską išbandžius, kai vaiko elgesys taip ir lieka nepakitęs; apie naudingą ir efektyvų būdą tėvams ir mokytojams rasti bendrą kalbą bei keisti vaikų netinkamą elgesį.
 
1 seminaras – lapkričio 20 d. 13 val.
 
Aptarsite individualiosios psichologijos požiūrio į asmenybės vystymąsi pagrindinius principus, socialinę žmogaus prigimtį, elgesio tikslingumą, menkavertiškumo jausmą, jo įveikos būdus, lygiavertiškumo ir pranašumo siekius. Diskutuosite apie vaiko poreikius socialiniame kontekste – priklausyti, jaustis galinčiu ir reikšmingu, išdrįsti bandyti. Padrąsinimas ir nudrąsinimas – dvi auklėjimo metodų pusės ir kaip tai veikia vaiką. Mokymosi metu bus aptariamas netinkamas vaikų elgesys. Kodėl kartais neveikia mūsų auklėjimo būdai? Kodėl kad ir ką bedarytume, vaikas vis tiek blogai elgiasi ar net dar blogiau? Kokios suaugusiųjų reakcijos čia gali padėti? 
Bus pateikti situacijų pavyzdžiai ir jų analizė. Vyks roliniai vaidinimai ir aptarimas grupėje; efektyvių reagavimo būdų radimas. Namų darbų užduotys.
 
2 seminaras — gruodžio 11 d. 13 val.
Vyks namų darbų aptarimas, situacijų analizė ir grupės pagalba ieškant sprendimų. Lektorė kalbės apie gimimo eiliškumą – kokią tai turi įtaką vaiko asmenybės formavimuisi. Kalbėsitės apie kūrybiškus vaiko būdus rasti savo vietą šeimoje ir mokykloje. Kaip galima kalbantis padrąsinti ir atvirkščiai „nudrąsinti“ tėvus? Kokie aktyvaus klausymo principai? Aptarsite efektyvius bendradarbiavimo būdus.
 
Dalyviai gaus pažymėjimus. Seminarų pertraukos metu vaišinsime kava, arbata, saldumynais.
 
Kada? Kur? lapkričio 20 d. ir  gruodžio 11 d., trečiadienį, 13.00 –17.40., Vilniaus mokytojų namų Mokymosi ir informacijos centre, Vilniaus g. 39.
 
Mokymų kaina (2 seminarai) - 220 Lt (apmokėjimas iš mokinio krepšelio lėšų pavedimu arba grynais).
 
Kviečiame REGISTRUOTIS  internetu (spausti čia).
Šaltiniai: