Emokykla.lt

Seminaras „Ikimokyklinis ugdymas lauke. Vaiko saugumo ribos lauke“

Renginio data: 2018 01 14 10:00 - 2018 01 14 17:00 Pūčkorių g. 5, Vilniaus m. sav., Vilniaus apskr.
Seminaras „Ikimokyklinis ugdymas lauke. Vaiko saugumo ribos lauke“
VšĮ „Lauko darželis“ sausio 14 d. kviečia ikimokyklinukų ugdytojus į seminarą „Ikimokyklinis ugdymas lauke. Vaiko saugumo ribos lauke“ (lektorius Tomas Audenis).
 
Laužas, upė, miškas, gatvė, neaptvertos teritorijos, erkės – jei vaikus ugdome lauke, rizika kyla kas keletą žingsnių. Įprastai darželiuose ir mokyklose saugumo taisyklės aiškios. Tačiau kaip jas susikurti ir taikyti išėjus į lauką?
 
„Lauko darželio“ seminare sužinosite apie rizikas ir būdus leisti vaikams saugiai patirti lauką, žygius, nuotykius. Seminare sužinosite, kaip išmatuoti vaikų saugumo lauke ribas, atpažinti rizikas ir joms pasiruošti, išmoksite reaguoti atsitikus nelaimei. Parodysime, kaip tinkamai elgtis su pavojingais įrankiais, susidraugauti su ugnimi, vandeniu, tamsa. Saugumo taisyklės pravers einant į žygius, išsiruošus į ekskursijas ar paprasčiausiai išėjus pasivaikščioti už įstaigos teritorijos ribų.
 
Lektorius Tomas AUDENIS – auklėtojas, „Lauko darželio“ Vingio padalinio vadovas, stovyklų vaikams komandos narys. Su vaikais ir paaugliais T. Audenis dirba keturiolika metų. Baigė socialinės pedagogikos studijas, patirties įgijo dirbdamas vaikų namuose, praktikavosi Suomijoje. Vaikams organizuodavo išvykas į gamtą, stovyklas, būrelius – šias žinias pritaiko ir darželyje. Mėgsta žygius į gamtą, aktyvų laisvalaikį joje. Lauko pedagogikos patirties įgijo lankydamasis lauko darželiuose Islandijoje, Norvegijoje. Rizikų, ugdant vaikus lauke, suvaldymo žinias gilino Anglijoje vykusiuose „Forest School“ mokymuose „Archimedes“. „Aš savęs neįsivaizduoju be gamtos“, – sako T. Audenis, kuriam kartu su vaikais tenka žygiuoti, ieškoti lobių, kurti laužą ant sniego, po medžiu skaityti pasaką ar, sutikus ežį, išaiškinti viską apie jo gyvenimą.
 
Data: 2018 sausio 14 d.
Laikas: 10:00 –17:00 val. (su pietų  ir kavos  pertraukomis).
Vieta: VšĮ „Lauko darželis“,  Pūčkorių g. 5, Vilnius.
Kaina:  57 € (į kainą  įskaičiuota seminaro dalomoji medžiaga ir maitinimas).
 
Programa
9:30–10:00 val. Registracija.
10:00–13:00 val. Interaktyvus seminaras
13:00–13:30 val. Pietūs.
13:30–16:30 val. Interaktyvus seminaras
16:30 val. Klausimai ir atsakymai.  
 
Informacija teikiama el. paštu renginiai@laukodarzelis.lt arba tel. 8 678 31710.    
Šaltiniai:
Irutė VAŠKELAITIENĖ
VšĮ „Lauko darželis“