Emokykla.lt

Seminaras „Darbo principai su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimų“

Renginio data: 2016 05 18 13:00 - 2016 05 18 17:40 Vilniaus g. 39, Vilniaus m. sav., Vilniaus apskr.
Seminaras „Darbo principai su vaikais, turinčiais  autizmo spektro sutrikimų“
VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ gegužės  18 d. 13 val. kviečia ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogus į seminarą „Darbo principai su vaikais, turinčiais  autizmo spektro sutrikimų“.
 
Elgesio ir emocijų  sutrikimai sukelia daug sunkumų patiems vaikams, jų tėvams, artimiesiems ir pedagogams, kurie turi organizuoti sklandų ugdymo procesą, siekti užsibrėžtų rezultatų. Juk elgesio, emocijų, probleminės raidos vaikams, turintiems įgimtų ar įgytų sutrikimų (tokių, kaip dėmesio ir aktyvumo trūkumas, nerimas, Aspergerio sindromas ar autizmo spektro bruožai), sunkiau sekasi  bendrauti, stringa suvokimas bei mąstymas.

Sėkmingas ugdymo procesas  reikalauja specializuotos  pagalbos tokiems vaikams. Todėl yra labai  svarbu, kad specialistai, kurių matymo ir veiklos lauke yra tokie vaikai, galėtų lengviau ir kuo anksčiau  pastebėti  sutrikimus, pradėti taikyti specializuotą pagalbą, numatyti ugdymo kryptis. Pagalbos tokiems vaikams, jų šeimoms efektyvumas  priklauso nuo to,  kaip anksti  sutrikimas yra pastebėtas, pradėta taikyti specializuota pagalba.
Seminaro metu dalyviai aiškinsis, diskutuos, kalbėsis šiomis temomis:
  • autistiškas vaikas bendraamžių grupėje. Aspergerio sindromas: kaip atpažinti;
  • autistiškų vaikų mąstymo, bendravimo, elgesio ypatumai;
  • vaikų, turinčių autizmo sutrikimą, ugdymo principai;
  • praktinio darbo ypatumai;
  • elgesio valdymas. Kitos galimos intervencijos.
Seminaro vadovė – Aušrelė Matukevičiūtė, medicinos psichologė, Montessori pedagogė-terapeutė (Vaikų  ligoninė, VšĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialas Vaiko raidos centras).

Dalyviai: ikimokyklinių įstaigų pedagogai
Kada? Kur? Gegužės 18 d. 13.00–17.40 val., Vilniaus mokytojų namai, Mokyklų tobulinimo centras, Vilniaus g. 39, Vilnius.
Seminaro dalyviai gaus kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.
Seminaro kaina dalyviui – 35 € (apmokėjimas iš mokinio krepšelio lėšų grynaisiais arba pavedimu). Apmokėti galima po seminaro.

Kviečiame REGISTRUOTIS.
Šaltiniai: