Emokykla.lt

Seminaras „Skaitymo skatinimas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo etape?“

Renginio data: 2016 12 14 13:00 - 2016 12 14 17:30 V. Šopeno g. 8, Vilniaus m. sav., Vilniaus apskr.
 Seminaras „Skaitymo skatinimas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo etape?“
VšĮ „Šiuolaikinių didaktikų centras“ 2016 m. gruodžio 14 d. 13 val. kviečia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistus į seminarą „Skaitymo skatinimas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo etape?“.
 
Ikimokykliniame amžiuje vyksta intensyvus biologinis vaiko smegenų brendimas, sąlygojantis vaiko prigimtinių galių sklaidą, fizinę, kognityvinę, emocinę, socialinę jo raidą bei lemiantis vaiko mokymosi mokykloje ir tolesnio gyvenimo sėkmę. Skaitymas –  vienas pagrindinių įrankių, galinčių padėti įgyvendinti keliamus tikslus. Nepaisant televizijos ir kitų technologinių naujovių įtakos, skaitymas tebelieka pagrindine naujos informacijos gavimo priemone, kurios pagalba mes mokomės. Naujausi tyrimai atskleidė, kas vyksta vaikui mokantis skaityti ir rašyti bei kokią didelę įtaką  šiam procesui turi aplinka, kurioje  gausu spaudinių, kur galima kalbėti ir tyrinėti kalbą.
 
Skaitymas, rašymas, klausymasis ir kalbėjimas yra glaudžiai vienas su kitu susiję. Daugelį skaityti būtinų įgūdžių galima ugdyti dar prieš vaikui susiduriant su tekstu. Skaitymo įgūdžiai nėra vien paprastas sugebėjimas skaityti. Iš tiesų į šią sąvoką įeina ir tai, kaip vaikai  suvokia save kaip skaitytoją.
 
Šiuo metu daugelis pedagogų  intensyviai ieško būdų, kuriais galėtų sudominti  vaikus, besimokančius skaityti ir sudaryti sąlygas tapti jiems sąmoningais skaitytojais. Yra nemažai mokymosi strategijų, galinčių padėti pedagogui įdomiai mokyti vaikus skaityti ir suvokti tekstą. Skaitytojų praktikumas – vienas iš tų būdų, kuris daugeliui pedagogų pasirodė produktyvus, o vaikams  patrauklus.
 
Seminare pedagogai susipažins su skaitytojų praktikumu, aptars, kaip galėtų pasinaudoti skaitytojų praktikumu dirbdami su ikimokyklinukais ir planuos, kaip skatins skaitymą ikimokyklinio ugdymo etape.

Tikslas: supažindinti dalyvius su skaitymo skatinimo būdais ikimokyklinio ugdymo etape.
 
Temos: 
  1. Skaitymas mąstant.
  2. Skaitytojų praktikumas.
  3. Mąstymo ugdymas remiantis vaikiškais pasakojimais.
  4. Ugdytojo užduodami klausimai.
  5. Skaitymą skatinančios strategijos ikimokyklinio ugdymo etape. 
Lektorė – Danguolė Daukšienė, Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos mokytoja metodininkė, vedanti mokymus kritinio mąstymo, skaitymo skatinimo strategijų tema; sertifikuota tarptautinės programos „Kritinis mąstymas skaitant ir rašant“ ekspertė ir lektorė.
 
Vieta: Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazija, V. Šopeno g. 8, 10 kabinetas.
Laikas: 2016 m. gruodžio 14 d. 13.00–17.30 val. Trukmė – 6 akad. val.
Pažymėjimai – seminaro dalyviams išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Seminaro užsakymas – el. paštu jurgita.balaisiene@sdcentras.lt arba tel. (8 5) 212 3623.
Seminaro kaina –20 €.
Registracija vyksta iki 2016 m. gruodžio 12 d. čia.