Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Renginiai Edukaciniai užsiėmimai vaikams „Pažinkime paukščius drauge“

Edukaciniai užsiėmimai vaikams „Pažinkime paukščius drauge“

Renginio data: 2018 11 01 00:00 - 2018 03 01 00:00
Edukaciniai užsiėmimai vaikams „Pažinkime paukščius drauge“
Ornitologai Gediminas Petkus ir Viktorija Šiaulytytė siūlo žiemos sezono edukacinius užsiėmimus vaikams „Pažinkime paukščius drauge“.
 
Gandrai, kregždės, kielės, devynbalsės, lakštingalos, čiurliai, gegutės ir kiti paukščiai, įveikę sunkią kupiną pavojų ir įspūdžių kelionę, jau atostogauja senajame žemyne Afrikoje. Gulbės, įvairios antys, varnėnai nesivargino toli skristi ir pasiekė Vakarų Europos šalis, o gervės nutūpė Vokietijoje ir Ispanijoje...
 
Jei rudenį kalbėjome apie paukščių keliones ir mokėmės pažinti savojo krašto paukščius, tai artėjant šaltajam metų sezonui siūlome susipažinti su drąsiausiais skraiduoliais, likusiais išmėginti puraus sniego ir ledo iššūkius. Taip pat siūlome susipažinti su įvairiausiomis lesyklų konstrukcijomis; sužinoti, kurios yra naudingos ir praktiškos paukščiams; išmokti teisingai lesinti paukščius, nedarant jiems žalos.
 
Žiemos sezonui siūlome tris temas:
 • „Paukščiai šalia mūsų“ – pažintis su paukščiais ugdymo įstaigos teritorijoje ar parke. Vaikai susipažįsta su profesionalia ornitologų įranga – žiūronais ir teleskopu. Ornitologas papasakoja vaikams, kaip paukščiai prisitaikę prie mūsų aplinkos, kur ir kaip suka lizdus. Po pamokėlės, jei vaikai nori, ieškome ir stebime paukščius lauke (šis laikas dovanojamas – juk grynas oras ir „gyvas“ susitikimas su paukščiais yra pats svarbiausias);
 • „Paukščių globa žiemą“ – susipažįstame su paukščiais, kurie lieka žiemoti Lietuvoje; mokomės kaip jiems padėti per didžiausius žiemos speigus; liečiame ir išbandome įvairiausių konstrukcijų lesyklėles;
 • „Pasiruoškime žiemai“. Ši tema skirta mažesnėms grupelėms. Pamokos metu gaminame lesyklėles, išmokstame įvairių gudrybių, kaip pritraukti kuo įvairesnes paukščių rūšis ir kaip teisingai lesinti sparnuočius.
Paukščių lesinimo taisyklės:
 • Pradėjus lesinti sparnuočius, būtina tai daryti sistemingai, kiekvieną dieną. Lesyklose visada turi būti paukščiams skirto lesalo visą šaltąjį metų periodą. Ypatingai šaltu oru paukščius maitinkite du kartus: anksti ryte ir po pusiaudienio (dar nesutemus).
 • Nutrauktas maitinimas gali būti pražūtingas prie lesyklos pripratusiems paukščiams, nes jie bus priversti gaišti laiką, ir naudoti energijos resursus maisto paieškoms kitose teritorijose.
 • Paukščiams įrengite kuo saugesnes lesyklas ir slėptuves.
 • Lesyklas įrenkite tokiose vietose, kur besimaitinantys paukščiai būtų apsaugoti nuo plėšrūnų ir stipraus vėjo, tačiau kartu galėtų gerai žvalgytis aplink. Geriausia vieta – kur nors užuovėjoje prie pastatų, su netoliese esančiais pavieniais medžiais ar krūmais.
 • Paukščius lesinkite tik tinkamu lesalu: saulėgrąžomis, linų ar spygliuočių medžių sėklomis, nesūdytais lašiniais, taukais, varške, kruopomis, aliejuje mirkytu pyragu, obuoliais, virtais ryžiais, avižiniais dribsniais. Taip pat tinka sėmenys, aguonos, avižos, pelai, sorų kruopos, kukurūzų grūdai, arbūzų, melionų ir moliūgų sėklos.
 • Nemaitinkite paukščių sūdytais, rūkytais ar pasenusiais maisto produktais. Apsinuodijimas jais gali tapti globojamų paukščių žuvimo priežastimi. Didelė druskų ir cukraus koncentracija lesaluose sukelia paukščių organizmo dehidrataciją, todėl sūrių ir saldžių produktų žiemos metu, kuomet atviro vandens šaltiniai neprieinami, reikia vengti. 
Edukacinius užsiėmimus veda:
 • Ornitologė Viktorija Šiaulytytė: puikiai pažįsta sparnuočius, ne kartą žiedavo juos Ventės rage. Dirba Klaipėdoje, Kretingoje, Palangoje, Gargžduose ir šalia esančiuose miesteliuose.
 • Ornitologas Gediminas Petkus: edukacijų „Pažinkime paukščius drauge“ kūrėjas; dažnas svečias televizijos ir radijo laidų svečias; skaito paskaitas visuomenei, veda mokymus mokytojams. Dirba Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės miestuose.
Pamokos kaina – 1,5 € vaikui. Minimali pamokos kaina – 50 €.
Teirautis: tel. 861 61 33 48, el.paštu gediminas.petkus@birdlife.lt.