Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Rekomendacijų priešmokyklinio ugdymo pedagogams "Patirčių erdvės" rinkinys

Rekomendacijų priešmokyklinio ugdymo pedagogams "Patirčių erdvės" rinkinys

2022-01-13
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Rekomendacijų priešmokyklinio ugdymo pedagogams "Patirčių erdvės" rinkinys
 Rekomendacijų rinkinys „Patirčių erdvės“ yra praktiniai patarimai priešmokyklinio ugdymo pedagogams kaip grupėje ar kitose erdvėse organizuoti įdomias, prasmingas, tikslingas, šiuolaikiškas,  ir į 5–6 m. vaikų iniciatyvas orientuotas veiklas, kurios padėtų vaikams augti ir bręsti kaip asmenybėms, išsiugdyti kompetencijas, numatytas priešmokyklinio ugdymo programoje ir šitaip pasirengti mokytis mokykloje.
Leidinių metodinis pagrindas – projektai. Projektų metodas yra itin kontekstualus, todėl yra tinkamas priešmokyklinio amžiaus vaikams: jis susijęs su santykiais, susitarimais, vaikų veiklos prasmingumu, „ugdymu kiekvienam ir visiems“.
Dalyvaudami rekomenduojamuose projektuose, vaikai  turės galimybių įgyti Priešmokyklinio ugdymo bendrojoje programoje numatytas kompetencijas ir taip pasirengti mokytis mokykloje. Rekomendacijose daugiau dėmesio skiriama vaikų informatinio mąstymo, inžinerinio, gamtamokslinio, matematinio (STEAM) ugdymo pradmenims.
Rinkinį sudaro:
  1. Patirčių erdvės. I ir II knygos. Rekomendacijos priešmokyklinio ugdymo pedagogams.
  •  Priedai:
  1. Projektų metodas priešmokyklinėje grupėje
  2. Informatinis mąstymas priešmokykliniame amžiuje
  3. STEAM priešmokykliniame amžiuje
Visa rekomendacijų „Patirčių erdvės“ medžiaga yra viešinama Švietimo portalo metodinės medžiagos saugykloje, kurioje mokytojai gali rasti ir daugiau naudingos medžiagos organizuojant ugdymo procesą. Medžiaga saugykloje randama paieškoje suvedus raktinį žodį „patirčių erdvės“.