Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Padėjo vaikams patikėti Kalėdų stebuklu

Padėjo vaikams patikėti Kalėdų stebuklu

2020-12-22
Susijusios temos: Šeima
Padėjo vaikams patikėti Kalėdų stebuklu
Šiais metais dėl pandemijos keičiasi šventimo tradicijos. Įvairiausi koncertai bei dar daugelis kitų gražių ir šiltų renginių neįvyks, tačiau išradingi žmonės randa būdų, kaip laikantis saugumo reikalavimų sukurti Kalėdinį stebuklą. Gruodžio 19–22 dienomis organizacija „Būk geresnis“ kartu su verslo klubu BNI Nevėžis Pasvalio rajone išpildė vaikų svajonę pamatyti Kalėdų senelį ir įteikė per septynis šimtus dovanėlių. 
 
Kalėdų senelio automobilis sustoto prie visų norinčių, kurie atliko namų darbus
 
Kalėdų senelis dar kitaip save prisistatė esąs lyg kurjeris. Prieš akciją buvo patalpinta registracija internete, o visi kurie norėjo, kad Kalėdinis stebuklas sustotų prie jų namų, privalėjo pastatyti ryškų skiriamąjį ženklą, papuošti ir paruošti seneliui kėdę. Tai Kalėdų seneliui buvo signalas, kad šiuose namuose gyvenantys vaikai jo laukia. Senelis vaikus džiugino saldžiomis dovanėlėmis, o šeimos galėjo saugiai pamojuoti pro langą, seneliui priėjus prie lango pasakyti eilėraštuką. Paklaustas, ar gerai girdėjo vaikų eilėraščius, senelis iš karto atsakė, kad jo klausos aparatai išmanūs ir girdi kiaurai langą, o jei ir nepavyko išgirsti – puikiai sekėsi skaityti iš lūpų, ir pabrėžė, kad svarbiausia yra saugumas, o stebuklo nesulaikys jokie langai.
 
Akcija, ugdanti vaikų kūrybiškumą
 
Vaikai taip pat turėjo puikią progą pademonstruoti savo kūrybiškumą – norintys gauti dovanėlę turėjo palikti seneliui piešinį. Nuostabus ir nepakartojamas jausmas žinoti, kiek daug vaikų tiki Kalėdų stebuklu.
 
Padovanojo šeimas vienijančią dovaną
 
Organizacija „Būk geresnis“ bendradarbiaudama su partneriais į dovanų krepšelius įdėjo specialaus miltų mišin io keksiukams kepti ir pakvietė šeimas prisijungti prie gėrio keksiuko akcijos. Šeimos kviečiamos kartu pasigaminti kalėdinius keksiukus, o gaminimo proceso akimirkomis ir pasiektu rezultatu pasidalinti socialiniuose tinkluose. Iniciatyvos sumanytojas tikisi, jog ši akcija suartins šeimas, suteiks gerų emocijų, kurios lydės visą Kalėdinį laikotarpį. Dabar kaip niekada ypatingai svarbu kurti, veikti, užimti vaikus atliekant bendras kūrybines veiklas ir taip gerinti šeimos mikroklimatą, o ši akcija būtent ir suteikia tokią galimybę. Dovanėlę taip pat sudarė skanumynai, Kalėdinė atvirutė bei organizacijos lipdukas, kuris primins Kalėdų senelio apsilankymo stebuklą.
 
Iniciatyva viršijo Kalėdų senelio lūkesčius
 
Paklaustas apie pasiruošimo darbus iniciatyvos autorius Arminas Vareika sakė: „Jau iš anksto ruošėmės šiai akcijai, nes žinojome, kad šios Kalėdos bus kitokios, bet tai nereiškia, kad turime atsisakyti Kalėdinio stebuklo. Matant vaikų ir jų tėvelių emocijas atvykus Kalėdų seneliui buvo galima išspausti ašarą, o tą padarė ne vienas tėvelis ar mama – juk daugeliui vaikų tai buvo pirmas kartas matant Kalėdų senelį ir pirmasis išmoktas eilėraštis. Buvo liūdna, kad negalėjome aplankyti viso Pasvalio rajono vaikų, ypač vienkiemių, bet tikime, kad šių metų patirtis mums leis augti ir ateinančiais metais aplankysime visą Pasvalio rajoną, o ateityje ir visos Lietuvos mažus miestelius. Norėjome, kad žmonės saugiai liktų namuose, sulauktų saugaus Kalėdinio stebuklo ir nesiveržtų į didmiesčius pasižiūrėti Kalėdinės akcijos ir turėti nesaugų kontaktą su žmonėmis. Manau mums puikiai pavyko tą padaryti.“
 
Suvienijo daugiau nei 25 Panevėžio apskrities verslus
 
Aplankytų miestelių skaičius išties įspūdingas – 15, kuriuose gyvena per 700 vaikų.
Iniciatyva suvienijo daugiau nei 25 skirtingus verslus, kurie neliko abejingi mažuose miesteliuose gyvenančioms šeimoms. 
 
Vaikų eilėraščiai padeda patikėti šviesia ateitimi
 
Paklaustas apie vaikų deklamuotus eilėraščius, Kalėdų senelis teigia apsidžiaugęs jaunimo atliktais namų darbais ir išmoktais ketureiliais. Mėgstamiausių eilėraščių trejetuke vis dar yra eilėraščiai „Mano batai buvo du“ ir „O tu seni raudonosi, ką tu man padovanosi“, bet vienas eilėraštis išties įsirėžė senelio galvoje: „Pasibaigs greit visos bėdos, nes už lango greit Kalėdos“. Kalėdų senelis ragina likti namuose ir saugiai sutikti šventes.
 
Organizacijos „Būk geresnis“ inf.