Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos VšĮ „Vaiko labui“ siūlo seminarus pedagogams ir tėvams

VšĮ „Vaiko labui“ siūlo seminarus pedagogams ir tėvams

2018-11-05
Susijusios temos: Pedagogika Šeima Vaiko ugdymas
VšĮ „Vaiko labui“ siūlo seminarus pedagogams ir tėvams
Ilgametę pedagogų kvalifikacijos tobulinimo patirtį turinti įstaiga „Vaiko labui“ organizuoja seminarus ugdymo įstaigų pedagogams ir/ ar vaikų tėvams aktualiomis temomis.
 
„Sunkūs“ ir „nevaldomi“ vaikai – mūsų didieji mokytojai“. Įtraukiojo ugdymo realybė ir galimybės.
Seminaras skirtas pedagogams.
Šiame praktiniame seminare aptarsime sunkumus, kylančius pedagogams ir tėvams, susiduriant su vaikais, turinčiais hiperaktyvumo požymių, autistinių bruožų, elgesio ir emocijų sutrikimų ir kt. Aptarsime galimas tokio vaikų elgesio priežastis, kartu ieškosime būdų, kaip tokius įtraukti vaikus į ugdymo procesą. Pasitelkdami įtraukiojo ugdymo principus, emocijų pažinimą, įdomią vaizdinę medžiagą ieškosime geresnio būdo užmegzti ryšį su vaiku ir tobulėti patiems.
 
Alfa kartos vaikai ir ateities mokyklos vizija
Seminaras skirtas pedagogams.
Sociologas M. Makkrindlas teigia, kad Alfa vaikų karta (g. nuo 2010m.) bus labiau išsilavinusi ir visiškai susidraugavusi su skaitmeninėmis technologijom, interneto puslapius sklaidys anksčiau nei knygas. Seminaro metu aptarsime ir kartu ieškosime atsakymų į klausimus: kokiais psichologiniais ypatumais pasižymės Alfa kartos vaikai. Kokių žinių ir įgūdžių šiuolaikiniams vaikams reikės globaliame ir greitai besikeičiančiame pasaulyje? Kokios jiems mokyklos reikės? Kokia mokytojo vieta ateities mokykloje? Kaip būti tikru autoritetu šiuolaikiniams vaikams? Kaip stiprinti Alfa kartos emocinį intelektą, kad didelės informacijos sraute vaikai neprarastų savo tapatumo?
 
Itin jautrūs, hiperaktyvūs Z kartos vaikai: kaip kūrybiškai drausminti šiuolaikinius vaikus?
Seminaras skirtas pedagogams ir/ar tėvams.
Kviečiame susipažinti su kartų teorija ir geriau suprasti šiuolaikinius vaikus. Ar jie priklausomi nuo kompiuterio, ar ypatingai gabūs? Nepaklūstantys autoritetams, negerbiantys ribų ar turintys itin stiprią savivertę ir teisingumo jausmą? Hiperkatyvūs ar ypatingai jautrūs? Seminare giliau pažvelgsime į visuomenės procesus, kurie formavo Z kartos vaikų bruožus, susipažinsime su psichologinėmis teorijomis apie indigo vaikus ir hiperaktyvius vaikus. Šis seminaras padės geriau pažinti Z kartos atstovus, atrasti ir priimti jų psichologines ypatybes, išbandyti naujus, kūrybiškus mokymo, bendravimo ir bendradarbiavimo metodus. Seminare ieškosime būdų kaip kūrybiškai, pasitelkiant autentiškumą, humorą ir pagarbą išlaikyti drausmę klasėje ir būti tikru autoritetu Z kartos vaikams.
 
Kaip būti tikru autoritetu šiuolaikiniams vaikams: šilta širdis – tvirta ranka
Seminaras skirtas pedagogams ir/ar tėvams.
Šiuolaikinėje demokratinėje mokykloje dažnai kalbama apie autoriteto krizę, kad vaikai negerbia, neklauso vyresnių, tampa „mažaisiais tironais“ pedagogai jaučiasi pasimetę, kaip išlaikyti drausmę klasėje ir savo autoritetą. Vaikai pasikliauja daugiau bendraamžių nuomone ir interneto žiniomis. Psichologijoje teigiama, kad santykio su autoritetu problema susijusi ne tik su tėvų auklėjimu, kartų skirtumais, bet ir su istorinėmis aplinkybėmis. Turime sąmoningai peržvelgti savo nuostatas ir patirtį, surasti naują buvimo autoritetu prasmę ir būdus. Geras santykis su autoritetu suteikia saugumo ir aiškumo jausmą, kurio taip trūksta permainų laikotarpiu. Vaikai linkę klausyti ir perimti išmintį tų suaugusių, su kuriais sieja emocinis ryšys. Šiame seminare ieškosime  kaip kūrybiškai, pasitelkiant autentiškumą, humorą ir pagarbą išlaikyti drausmę grupėje ir mokytis būti tikru autoritetu vaikams ir savo gyvenimo autoriumi.
 
Bendradarbiavimas su šiuolaikine šeima. Kaip sutarti su „sunkiais“ tėvais?
Seminaras skirtas pedagogams.
Praktinis supervizijų seminaras pedagogams aktualiomis santykių su šiuolaikiniais tėvais temomis. Pedagogų ir tėvų bendradarbiavimas- viena esminių vaiko ugdymo sąlygų. Vis daugiau kalbama apie bendruomenės svarbą švietimo procese, prisiminama indėnų patarlė, kad „vaikui užauginti reikia viso kaimo“. Tačiau ne su visais tėvais pedagogams būna lengva bendrauti. Neretai atsiranda konfliktų tarpusavio nesupratimo, nepasitenkinimo. Tokiose situacijose gali padėti pedagogo išmintingas žvilgsnis ir supratimas, kaip jaučiais ir ko nori tėvais, gebėjimas konstruktyviai spręsti konfliktus, mokėjimas neutralizuoti nepasitenkinimą apsaugoti save ir efektyviai bendrauti su „sunkiais“ tėvais.
 
Kūrybiški būdai stresui mažinti – emocinio perdegimo prevencija ugdymo įstaigoje.
Seminaras skirtas pedagogams ir/ar tėvams.
Didelė dalis mokytojų perdegimo sindromą patiria per pirmus penkerius darbo mokykloje metus. Jie turi pakankamai kompetencijos dirbti, tačiau jau būna praradę entuziazmą, norą stengtis, kurti. Padėti „perdegusiems“ pedagogams gali ir vadovai: dažnesni pagyrimai, pozityvūs susirinkimai, teigiamų atsiliepimų iš kolegų, vaikų tėvų fiksavimas, pokalbiai ir asmeninio ryšio užmezgimas. Tačiau mokytis, kaip būti su stresu gali ir pats pedagogas. Streso ugdymo įstaigoje visai išvengti negalime, tačiau galime ugdyti gebėjimą įveikti steresą, apriboti jo neigiamas pasekmes. Šio seminaro metu sužinosime ir praktiškai išbandysime keletą nesudėtingų, bet efektyvių sreso mažinimo būdų (relaksaciją, kūrybinę vizualizaciją ir kt), kurie padės greitai pailsėti ir susigrąžinti emocinę pusiausvyrą. Seminaras skirtas pedagogams, kurie nori gyventi efektyviau, be vidinės įtampos ir nerimo.
 
Suburkime stiprią ir kūrybingą komandą: praktiniai darbo komandoje įgūdžiai.
Seminaras skirtas pedagogams ir/ar tėvams.
Įkvepiantis ir smagus praktinis seminaras, kuris padės ne tik daugiau sužinoti apie darbą komandoje, lyderystės, darbų delegavimo, komunikacijos komandoje aspektus, bet ir suteiks kolektyvui naujų iššūkių, galimybių susitikti ir pažinti vienas kitą, pailsėti ir sutelkti kolektyvą.
 
Įkvepiantis seminaras apie emocijų molekules, sudėtingus jausmus ir paprastus būdus juos valdyti.
Seminaras skirtas pedagogams ir/ar tėvams 
Tyrimai rodo, kad vaiko gebėjimas pažinti ir valdyti emocijas įtakoja ne tik jo laimės jausmą, gerą socializaciją, bet ir aukštesnius akademinius pasiekimus. Tačiau mūsų kultūroje kol kas populiariausias emocijų valdymo būdas yra emocijų slopinimas („nepyk“, „neverk“). Šiuolaikiniai vaikai kviečia mus būti atviriems savo ir jų jausmams, mokytis juos tinkamai reikšti. Praktiniame ir vaizdžiame seminare susipažinsime su pagrindinėmis mūsų emocijomis, žiūrėdami filmą, atsakysime į klausimus, kas dedasi mūsų galvoje ir kūne, kai patiriame emocijas. Seminare išmoksime, kaip suaugęs galėtų padėti vaikui priimti, pažinti ir tinkamai reikšti sunkius jausmus. Ir pats išlikti ramus. Turėdami daugiau žinių apie vaikų emocijų valdymą, galime pagelbėti vaikams geriau jaustis grupėje ir sėkmingai spręsti netinkamo elgesio problemas. 
 
Kaip susigrąžinti tikrąją savo vertę: kūrybinis darbas su pasaka.
Praktinis patyriminis seminaras pedagogams ir/ar tėvams.
Analitinėje psichologijoje teigiama, kad pasakose yra sukaupta visos žmonijos patirtis. Pasakos yra ne tik linksmos, ar pamokančios istorijos vaikams, jose simbolių kalba pasakoja apie svarbiausias vertybes, sunkumų įveikimus, iš jų galime pasisemti stiprybės, vilties. Seminaro metu kalbėsime apie pasakos kilmę, reikšmę, susipažinsime su simboliais pasakose, jungistinės pasakų terapijos principais, praktiškai išbandysime kūrybinį darbą su pasaka „Auksaplaukis ir Auksažvaigždė“.
 
Gyvenimas prasideda, kur pasibaigia baimė: kaip ugdyti vaikus, kurie nebijo klaidų.
Seminaras skirtas pedagogams ir/ar tėvams 
Šiuolaikinių vaikų ugdymas kelia mums, suaugusiems, nemažai klausimų: kaip nubrėžti ribas, bet nebūti autoritarišku, kaip ugdyti laisvą, autentišką asmenybę, kuri gerbs ir mylės greta esantį, bet neišauginti tirono. Seminaro metu prisiminsime ir reflektuosime savo auklėjimo būdus, ieškosime naujų, kūrybiškų drausminimo būdų šiuolaikiniams vaikams. Ir mokysimės patys gyventi be baimės.
 
Seminarus veda Rasa Šilalytė – klinikinė psichologė, jungiškosios krypties psichoanalitikė, tarptautinių programų lektorė, jau 18 metų vedanti mokomuosius ir patyriminius seminarus pedagogams. Lektorės prioritetai yra savigarbos ir emocinio intelekto ugdymas,  kūrybinio požiūrio į švietimo sistemą skatinimas, ryšio tarp pedagogų ir vaikų stiprinimas, atviras ir naujas žvilgsnis į „sunkius“ vaikus ir noras padėti pedagogui išlikti autentišku ir sąmoningu šiandieninės švietimo sistemos įvairovėje. 
 
Seminarus organizuoja ilgametę pedagogų kvalifikacijos tobulinimo patirtį turinti įstaiga „Vaiko labui“ – ankstyvosios prevencijos programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ vykdytoja.   Nuo 2002 metų mūsų rengtuose seminaruose kvalifikaciją tobulino daugiau kaip 9000 Lietuvos pedagogų.
 
Dėl seminarų prašome kreiptis į VšĮ „Vaiko labui“ koordinatorę:
Šaltiniai:
Aurelija Okunauskienė, direktorė
VšĮ „Vaiko labui“
Šv. Ignoto g. 5,
01144 Vilnius
mob. +370 (699) 20 223
tel.: 8 (5) 21 21 407
faksas: 8 (5) 21 21 403