Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Dėl Europos Komisijos kovos su prekybos žmonėmis dienos minėjimo

Dėl Europos Komisijos kovos su prekybos žmonėmis dienos minėjimo

2020-10-07
Susijusios temos: Edukacija
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kreipiasi į Jus ir, artėjant Europos Komisijos kovos su prekybos žmonėmis dienai (spalio 18 d.), skatina atkreipti dėmesį į prekybos žmonėmis riziką ir pagalbos būdus galimoms prekybos žmonėmis aukoms.
 
Prekyba žmonėmis yra viena skaudžiausių socialinių problemų šiuolaikinėje visuomenėje, kurios aukomis dažnu atveju tampa vaikai ir jaunimas. Nuo 2012 m. Lietuvoje kasmet daugėja registruotų ikiteisminių tyrimų dėl prekybos žmonėmis bei išnaudojimo priverstiniam darbui. Šiuo metu itin svarbu vykdyti aktyvias prekybos žmonėmis prevencijos priemones dėl galimo Covid-19 pandemijos poveikio socialiai pažeidžiamoms grupėms ir dėl didėjančios prekybos žmonėmis rizikos.
 
Siekiant apsaugoti vaikus ir jaunimą nuo prekybos žmonėmis rizikos, rekomenduojame skirti didesnį dėmesį prekybos žmonėmis prevencijai ir vykdyti mokinių, studentų švietimą prekybos žmonėmis prevencijos, rūpinimosi savo saugumu tema organizuojant temines klasės valandėles, paskaitas, prevencinius renginius ar akcijas (toliau – prevencinės veiklos).
 
Vykdant prevencines veiklas siūlome Jums naudotis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Nacionalinės švietimo agentūros ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos parengtomis prekybos žmonėmis prevencijos metodinėmis priemonėmis.
 
 
 
ŠMSM inf.
    
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0