Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos naujienos

Nuo 2021 m. rugsėjo priemiestiniais autobusais mokiniai galės važinėti su 50–80 proc. nuolaida

2020-03-12
Nuo 2021 m. rugsėjo priemiestiniais autobusais mokiniai galės važinėti su 50–80 proc. nuolaida
Vyriausybė pritarė Transporto lengvatų įstatymo pakeitimo projektui. Siūloma, kad bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, važiuodami priemiestiniais autobusais, galėtų su 50 proc. nuolaida pirkti vienkartinį ir su 80 proc. nuolaida vardinį terminuotą važiavimo bilietą.
 
Kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems mokiniams kompensuojamos kelionės į mokyklą ir iš jos išlaidos. Bet mokinių ugdymas nepasiriboja vien formaliuoju švietimu mokykloje. Galėdami pirkti bilietą su nuolaida, mokiniai patirtų mažesnes išlaidas važiuodami į bibliotekas, rajono mokinių olimpiadas, varžybas, taip pat į edukacinius ir kultūrinius renginius.
 
Tokias pačias važiavimo priemiestiniais autobusais lengvatas, kurios pasiūlytos įstatymo projekte, dabar turi profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir mokiniai, kurie mokosi pagal specializuoto ugdymo krypties programas. Bilietą priemiestinio susisiekimo autobusais su 50 proc. nuolaida dabar gali įsigyti tik vaikai nuo 7 iki 10 metų.
Visi mokiniai su nuolaida dabar gali pirkti bilietus, naudojamus tik miesto autobusuose.
 
Siūloma transporto lengvata turėtų teisę naudotis 318 tūkst. šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokinių. Projektui įgyvendinti reikės apie 3 mln. eurų per metus, kad būtų kompensuotos vežėjų negautos pajamos.
Lengvatas numatančio įstatymo pakeitimai įsigaliotų nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.
 
Priemiestiniai maršrutai apima ne daugiau kaip per dviejų gretimų savivaldybių (neįskaitant miestų savivaldybių) teritorijas.
 
ŠMSM Komunikacijos skyriaus inf. 
Šaltiniai:
ŠMSM