Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Vėl prasideda plataus atgarsio sulaukęs projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“

2018-04-13
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Vėl prasideda plataus atgarsio sulaukęs projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“
Rita STULPINIENĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“
 
Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“ vėl kviečia dalyvauti tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio ugdymo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė 2018“.
 
Projekto pradžia balandžio 7 d. (Pasaulinė sveikatos diena), pabaiga lapkričio 16 d. (Tarptautinė tolerancijos diena). Registracija vyks iki gegužės 31d.
 
Projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ tikslas – suteikti vaikui pažinimo džiaugsmą auginant moliūgą bei vaistinius augalus nuo sėklytės iki brandaus augalo kartu su pedagogu ir šeima puoselėjant vaiko dvasines, kūrybines galias globojant gamtą, ugdant gamtojautą, pagarbą gyvybei ir dvasingumą, ekologinę savimonę, sveiką gyvenseną. Stebėjimas, daigelio laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei.
 
Kas vyksta projekto metu?
 
Gegužės 15 d., Tarptautinę Šeimos dieną, vyksta dalijimasis daigais. Vaikai augina ir dovanoja moliūgų ir vaistinių augalų daigelius tėvams, bendruomenės nariams, savo miesto savivaldybės nariams, daugiavaikėms šeimoms. Tai reikšminga patirtis, kurią vaikai patiria kartu su brangiausiais aplinkos žmonėmis.
 
Rudenį iš rūpesčiu ir meile išauginto derliaus bendruomenės nariai kuria kompoziciją „Sveikuolių moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė“. Tai gali būti personažas, abstrakcija, mozaika, mandala, puokštė ir kt. Kompozicijai galima naudoti moliūgus ir įvairius vaistinius augalus, išaugintus įstaigos teritorijoje ar atvežtus iš pievos, kaimo, sodybos. Svarbiausia, kad vaikai žinotų jų pavadinimus, vaistines savybes, naudą žmogui.
 
Keliaujant saulėtu gamtos takeliu gimsta daug kūrybinių idėjų. Galbūt tai pedagogų ir vaikų sukurta pasaka, močiutės papasakota legenda, senelio sugalvota istorija, vaiko ir mamos sukurtas eilėraštis, tėveliui spontaniškai gimęs ketureilis? Mėgaukitės gamtos apsuptyje ir fantazuokite kartu su vaikais! Bus sudaryta Jūsų kūrybinių idėjų knyga.
 
Rugsėjo 28 d., Pasaulinės širdies dienos išvakarėse, savo įstaigoje, miestelyje organizuojame oranžinę šventę. Tai gali būti paroda, koncertas, spektaklis, viktorina, ketureilių popietė, išaugintų rudens gėrybių degustacija ar labdaringa veikla. Kurdami oranžinės dienos idėją, nepamirškite pasivaišinti išaugintų vaistinių augalų arbata, sveikuoliško moliūgo patiekalais. Dovanokite šypsenas vieni kitiems ir skleiskite gerą nuotaiką. Dalindamiesi savo darbo vaisiais, sušildykime savo šypsenomis, būkime nuoširdūs, džiaukimės kitų sėkme, rodykime gražų pavyzdį vaikams ir ugdykime gerumo, pakantumo, meilės jausmus.
 
Spalio 7 d., Tarptautinę šypsenos dieną, Vilniaus Vingio parke rengiama šventė „Ekomoliūgėliai“, kurios metu, sudėję moliūgus į vieną eilę, siekiame Lietuvos rekordo. Kokio? Tebūnie tai oranžinė paslaptis.
 
Projekto veiklų vykdymą, kiekviena švietimo įstaigos bendruomenė gali pasirinkti savarankiškai, kūrybingai atsižvelgdama į ugdytinių amžių, poreikius, galimybes.
 
Projekto organizatorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“ (Žirmūnų g. 50, Vilnius).
Projekto iniciatorė ir vadovė – Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ auklėtoja Rita Stulpinienė, tel. 8 618 88 448.
Projekto koordinatorė – Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Žiemienė, tel. (8 5) 279 7700.
Norinčius prisijungti prie projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ kviečiame rašyti el. pašto adresu ruta.projektai@gmail.com.
 
 
Taip pat skaitykite: