Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Pažaislio vienuolyno prieigose onkologiniams ligoniukams ir jų draugams organizuojama šventė „Menas gydo“

Pažaislio vienuolyno prieigose onkologiniams ligoniukams ir jų draugams organizuojama šventė „Menas gydo“

2016-07-05
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Pažaislio vienuolyno prieigose onkologiniams ligoniukams ir jų draugams organizuojama šventė „Menas gydo“
Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus iš eilės atvers duris onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Istorinėje vietoje vyks šventė „Menas gydo“. Vienos iš renginio organizatorių – Vytauto Kernagio labdaros ir paramos fondo vykdomos iniciatyvos „Gėrio menas“ projektų vadovės Daivos Kavaliauskienės – teigimu, jau tradiciniu tampantis vasaros renginys yra puiki galimybė vaikams ir jų šeimoms pabėgti nuo kasdienės ligoninės rutinos.
 
„Mažiesiems daug laiko tenka praleisti ligoninėse, todėl renginiu „Menas gydo“ siekiame praskaidrinti jų kasdienybę, pasiūlyti neįprastų veiklų, suteikti gerų emocijų ir galimybę pabūti su savo draugais bei artimaisiais gamtoje“, – sako D. Kavaliauskienė.
 
Antrą kartą vyksianti šventė šiemet renginio dalyviams dovanos magišką kelionę aplink pasaulį, į kurią kvies „Labaiteatro“ komanda su spektakliu „Aplink pasaulį 2“. Leistis į kelionę bus smagiau žaidžiant su „Pukst.lt“ dovanotais muilo burbulais.
 
„Šis spektaklis – tai improvizuota kūrybiška kelionė, kurioje mažųjų žiūrovų dėmesį prikaustys muzika, šėlsmas ir pasakiškos fantazijos. Jie patys taps spektaklio dalyviais, laivo ar lėktuvo kapitonais, netgi kitų šalių gyventojais ir neabejotinai galės atitrūkti nuo įprastos rutinos, prie kurios tenka priprasti, gydantis ir sveikstant ligoninėje“, – pasakoja „Gėrio meno“ atstovė.
 
Pasak D. Kavaliauskienės, prieš metus rengdami pirmą šventę onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams Pažaislyje, organizatoriai iš karto tikėjosi, kad ji taps tradicine.
 
„Ligoniukų, kuriems yra ir bus reikalinga mūsų pagalba bei dėmesys, yra šimtai, taigi, šventės metu praskaidrindami nuotaiką mažiesiems, geru pavyzdžiu užkrečiame ir kitus norinčius padėti. Jau antrus metus tęsiame gražų bendradarbiavimą su Pažaislio vienuolyne įsikūrusiu svetingumo kompleksu „Monte Pacis“, kur jau metus sergantys vaikai ir jų tėvai kiekvieną mėnesį gali praleisti vieną savaitgalį“, – teigia „Gėrio meno“ atstovė.
 
D. Kavaliauskienė sako, kad per metus sulaukta ir naujų geradarių dėmesio. Šiemet renginį remia UAB „AbbVie“.
 
Organizatoriai tikisi, kad gamtos apsuptyje vyksiantis renginys pritrauks ne tik žmones, kurie patys ar jų artimieji patyrė iššūkių, kovodami su onkologinėmis ligomis, bet ir visus geros valios kauniečius bei miesto svečius, neabejingus šiai ligai ir ypač ja sergantiems vaikams.
 
„Gėrio menas“ – nuo 2011 m. veikiančios nuolatinės kūrybinės dirbtuvės onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Šeštus metus skaičiuojančio projekto „Gėrio menas“ tikslas – edukaciniai užsiėmimai vaikams kartu su įvairių sričių menininkais, kultūros bei meno organizacijomis, kurių metu ugdomi onkologinėmis ligomis sergančių vaikų ir jaunimo kūrybiškumas, meniniai ir bendrieji įgūdžiai. Projektą organizuoja Vytauto Kernagio labdaros ir paramos fondas.
Šaltiniai:
Ringailė Papartytė, ringaile@maniac.lt, 8 615 85707
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0