Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Konferencijoje „Atsakinga tėvystė“ – ir „nepatogios“ tėvams temos

2016-03-30
Susijusios temos: Šeima
Konferencijoje „Atsakinga tėvystė“ – ir „nepatogios“ tėvams temos
Pernai sėkmingai startavusi ir gerų tėvelių atsiliepimų sulaukusi konferencija „Atsakinga tėvystė“ šį savaitgalį vėl sukvies žymiausius vaikų ir paauglių auklėjimo specialistus bei pedagogus. Savo žiniomis ir patirtimi II–ojoje konferencijoje dalinsis net 14 lektorių. 
 
Kaip teigia vienos iš konferenciją kartu su „Litexpo Events“ organizuojančios bendrovės „Galimybių arsenalas“ direktorė, psichologė ir konferencijos lektorė, trijų vaikų mama Jūratė Bortkevičienė, vis daugiau tėvų Lietuvoje supranta, kad būti gerais tėvais – viena sudėtingiausių profesijų pasaulyje. „Žinoma, informacijos bei ekspertų gausa internete skųstis negalime, tačiau dalyvavimas seminaruose ir konferencijose apie vaikų auginimą bei auklėjimą, gyvas kontaktas su specialistais ir galimybė su jais pasikonsultuoti, asmeniškai užduoti rūpimus klausimus, sukuria kur kas didesnę vertę. Todėl jau pirmojoje konferencijoje sulaukėme net tūkstančio klausytojų, išsiaiškinome jiems aktualiausius klausimus, į kuriuos buvo atsižvelgta kuriant šių metų konferencijos programą ir kviečiantis lektorius“, – sako J. Bortkevičienė.
 
Šiemet, kaip ir pernai, renginys vyks dvi dienas. Pirmoji diena skirta aptarti ikimokyklinio amžiaus vaikų auginimo aktualijoms. Paskaitas ves žinomi lektoriai – pernai palankių klausytojų vertinimų sulaukusi ir į lektorių Top 5 patekusi Milda Karklytė, vaikų mitybos specialistas Vaidotas Urbonas, Ieva Šuipė ir kiti. Lektoriai kalbės apie tai, kaip drausminti vaiką, kaip išmokyti jį valdyti pyktį, kaip paruošti jį naujo šeimos nario – broliuko ar sesutės – atsiradimui. Taip pat bus pasakojama apie pirmąją medicinos pagalbą vaikui, apie įvairius ugdymo būrelius, apie teisingus mitybos įpročius ir kt.
 
Antrąją dieną Austėja Landsbergienė, Jūratė Bortkevičienė, Vaidas Arvasevičius, Aistė Jasaitytė ir kiti lektoriai kalbės apie paauglių problemas ir auklėjimą. Lektoriai patars tėveliams, kaip padėti paaugliui pamilti save, kaip ugdyti jo pilietiškumą, kaip padėti mokytis, kaip įveikti patyčias, kaip kalbėti su paaugliu apie seksą, papasakos, kodėl, kaip ir kam paaugliai meluoja ir kt. 
 
Pasak J. Bortkevičienės, šių metų konferencijos „Atsakinga tėvystė“ akcentas – „Rimtai. Profesionaliai. Su meile“ – nukreiptas ne tik į aktualias ir populiarias temas vaikų auklėjimo klausimais, bet siekia atskleisti ir tėvams „nepatogių“ temų šydą. „Ši idėja kilo pamačius, jog tėvai dažnai nežino, kaip kalbėtis su vaikais apie seksą, anoreksiją, lytiškumą ar lytinę brandą. Tėvai trokšta, kad vaikai būtų sėkmingi, laimingi ir jaustųsi visavertiškai juos supančioje aplinkoje, tačiau neretai neranda priežasčių, kodėl vaikas ima maištauti arba jaučia aplinkos spaudimą“, – dalinasi savo patirtimi J. Bortkevičienė.
 
Konferencijos metu lankytojų laukia ne tik naudingos paskaitos, bet ir galimybė nemokamai individualiai pasikonsultuoti su lektoriais „Lektorių alėjoje“. Tėvai čia galės gauti konkretų atsakymą ar spendimą, jeigu jiems aktualus klausimas nebuvo iškeltas konferencijos metu arba jiems reikalingas individualesnis patarimas. 
Konferencijos metu taip pat veiks „Ekspertų alėja“, kurioje bus galima įsigyti edukacinių priemonių bei sveikų produktų šeimoms. 
 
II–oji konferencija „Atsakinga tėvystė“ vyks  Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO jau šį savaitgalį – balandžio 2–3 dienomis. Organizatoriai į konferenciją kviečia ne tik tėvus, bet ir pedagogus, darželių auklėtojus, visuomeninių organizacijų atstovus bei visus, kurių šeimose ar aplinkoje auga vaikai.
KONFERENCIJOS PROGRAMA
 
I diena. Nuo gimimo iki mokyklos (balandžio 2 d.)
10. 00 –  Konferencijos atidarymas
10. 05–11.00 – Kaip padėti vaikams, skirtingais amžiaus tarpsniais, visapusiškai ugdyti save? (Lekt. Sigita Burvytė)
11.10–12.10 – Nei bėk, nei rėk. Kaip padėti vaikui valdyti pyktį? (Lekt. Jūratė Bortkevičienė)
12.10–13.10 – Bausti negalima pasigailėti. Kaip tinkamai drausminti vaiką? (Lekt. Milda Karklytė)
13.10–14.10 – Pietūs
14.10–15.10 – Gelbėkite, mane verčia nuo sosto! Kaip teisingai pasiruošti naujam šeimos nariui (Lekt. Ieva Šuipė)
15.10–15.55 – Neišsižiosiu nei už ką! Ką daryti, kai vaikas nevalgo? Teisingų mitybos įpročių formavimas (Lekt. Vaidotas Urbonas)
15.55–16.15 – Pertrauka
16.15–16.45 – Atvažiavo mašinytė su raudonu kryžiuku. SOS – pirmoji pagalba vaikui (Lekt. Jurgita Biliuvienė)
16.45–17.15 – Nematoma būrelių pusė – mitai ir tiesa. (Lekt.Tomas Rakovas)
17.15–18.00 – Asmeninių finansų valdymas (Lekt. Odeta Bložienė)
 
 II diena. Nuo pirmos klasės iki abituriento (balandžio 3 d.)
10.00 –  Konferencijos atidarymas
10.05–11.00 – Užstrigę kreivų veidrodžių karalystėje. Kaip padėti paaugliui pamilti save? (Lekt. Aistė Jasaitytė)
11.10–12.10 –   Ups... seks...seks...seksas... Kaip apie tai be mikčiojimo ir raudonio kalbėti su paaugle ir paaugliu? (Lekt. Jūratė Bortkevičienė)
12.10–13.00 – Melo kojos (ne)trumpos? Kaip, kodėl ir kam paauglys meluoja? (Lekt. Evaldas Karmaza)
13.00–13.45 – Pietūs
13.45–14.45 – Vardan Tos Lietuvos. Kaip ugdyti vaiko pilietiškumą ir tautinę toleranciją? (Lekt. dr. Austėja Landsbergienė)
14.45–15.45 – Šaknys karčios, vaisiai saldūs? Kaip padėti mokytis? Mokymosi stiliai (Lekt. Dalia Arestovičienė)
15.45–16.00 – Pertrauka
16.00–17.00 – Žodis žeidžia – žodis gydo. Kaip padėti vaikui įveikti patyčias?  (Lekt. Jurgita Smiltė Jasiulionė)
17.00–18.00 – Roges ruošk vasarą. Kaip paruošti paauglį atsakingam savarankiškam gyvenimui? (Lekt. Vaidas Arvasevičius)
 
Daugiau informacijos:
Eglė Mikailaitė
UAB „Litexpo Events“ projekto vadovė
Mob. 8 615 24286
 
Šaltiniai: