Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Festivalis visai šeimai „Nuotykiai tęsiasi!“ skelbia programą. Ką verta aplankyti Žolinių savaitgalį?

Festivalis visai šeimai „Nuotykiai tęsiasi!“ skelbia programą. Ką verta aplankyti Žolinių savaitgalį?

2020-08-11
Susijusios temos: Šeima Kūrybingumas Skaitymas
Festivalis visai šeimai „Nuotykiai tęsiasi!“ skelbia programą. Ką verta aplankyti Žolinių savaitgalį?
Šventinį Žolinių savaitgalį, rugpjūčio 15–16 dienomis, spalvingas Anykščių Dainuvos slėnis bus pilnas gyvybės – kaip ir kiekvienais metais, čia vyks šeimoms skirtas literatūros ir menų festivalis „Nuotykiai tęsiasi“. Jau paskelbtoje festivalio programoje, kur paganyti akis ir pamiklinti pirštukus ras tiek mažieji, tiek augesni vaikai, tiek ir jų tėveliai.
 
Festivalį organizuoja literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“ bei Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka. Renginys – nemokamas. Visą detalią festivalio programą rasite čia, o kad išsirinkti įdomiausias veiklas būtų paprasčiau – pateikiame rekomendacijų.
 
Ypatingas dėmesys patiems mažiausiems lankytojams – nuo knygų premjerų iki spektaklių
 
Šiemet festivalio organizatoriai ypatingą dėmesį skiria patiems mažiausiesiems, 6–36 mėn., festivalio lankytojams. Specialiai paruoštoje „Mažylių erdvėje“ šeštadienį lauks net dvi interaktyvios pažintys su ką tik išleistomis ir pirmą sykį viešai pristatomomis kartoninėmis paveikslėlių knygomis –  Antano Stankevičiaus parašyta ir Ingos Dagilės iliustruota „Kas kaip miega“ ir Kotryna Zylės sukurta „Mažas kaip vabalėlis“. Paliesti dangų ir pačiupinėti žvaigždes bus pasiruošusios padėti rašytoja ir iliustruotoja K. Zylė ir iliustruotoja I. Dagilė.
Sekmadienį toje pačioje vietoje – „Mažylių erdvėje“ – vaikus linksmai mokys pažinti raides ir dūks kartoninę paveikslėlių knygą „ABC mažiesiems“ iliustravusi Greta Alice.
Mažylius verta nusivesti ir prie Didžiosios scenos – šeštadienį „Vėjų teatras“ ten parodys jau pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusį spektaklį 6–36 mėn. vaikams „Krimst krimst“.
Aplinkosauga ir literatūra – duetas padedantis vaikams suprasti juos supantį pasaulį
 
Gamtoje kasmet vykstančiam festivaliui „Nuotykiai tęsiasi“ artimos aplinkosaugos ir ekologijos temos, todėl ypatingo dėmesio verta Giedrės Rakauskienės parašytos ir Dovilės Kubrakovaitės-Bakutės iliustruotos knygos „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“ premjera. Sekmadienį, 6–9 metų vaikus, festivalio organizatoriai pakvies net į kelias veiklas „Baltojo raganosio pievoje“: kūrybos dirbtuves ves knygos autorė Giedrė Rakauskienė ir leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė, bus eksponuojamos fotografės Sigitos Aurelijos Vaičiūnaitės nykstančių gyvūnų rūšių nuotraukos, neabejotinai verčiančios susimąstyti, o fotografė bendraus su vaikais virtualiai, nes šiuo metu gyvena tolimojoje Kenijoje. Vaikai, savo mintis skirtas gamtai, galės užrašyti ant didelės „Baltojo raganosio sienos“, sukonstruotos iš kartoninių dėžių.
Lietuvos jūrų muziejaus atstovai sukvies įvairaus amžiaus šeimos narius į patyriminę-edukacinę kelionę, supažindinančią su ruoniais, jų aplinka, gyvenimo būdu, santykiais su gentainiais. Ruonių gyvenimo tematiką smagiai plėtos ir Ginos Viliūnės knygos „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“ iliustruotojos Urtės Kraniauskaitės kūrybinės dirbtuvės 4–7 m. vaikams.

Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.