Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Diskusijų festivalis „Mokytojo balsas“ vyks Šiauliuose

2019-02-13
Susijusios temos: Pedagogika
Diskusijų festivalis „Mokytojo balsas“ vyks Šiauliuose
Apie permainas švietimo srityje geriausia kalbėti diskutuojant. Juk diskusija leidžia ne tik išklausyti kitų, tačiau ir patiems išsakyti savo nuomonę.
 
2019 m. vasario 18 d. Šiauliuose, Šiaurės Lietuvos sostinėje, vyks mokytojams ir mokyklos bendruomenei skirtas švietimo aktualijų renginys Diskusijų festivalis „Mokytojo balsas“. Šis renginys – tai galimybė pedagogams pasidalinti savo mintimis ir įžvalgomis, dalyvauti interaktyvioje diskusijoje, klausytis ir išgirsti vieniems kitus, drąsiai reikšti savo mintis, ploti ar net švilpti. Kitaip tariant, buvime su kitais mokytis reflektuoti, kalbėtis apie tai, kas svarbu ir jaudina.
 
Festivalio tikslas – atvirai, be baimės gvildenti aktualiausias švietimo temas, kelti klausimus apie socialinio emocinio ugdymo pritaikymą mokykloje, jo tikslus ir uždavinius. Paprastai tariant, suvokti kas iš to? Ir kam to reikia? Atsakyti į šiuos ir kitus švietimo bendruomenei aktualius klausimus padės savo srities profesionalai. Kad būtų drąsiau pradėti kalbėtis, diskusijoms toną duos socialinio emocinio ugdymo ekspertai, kurie mielai išklausys ir visų norinčiųjų pasisakyti.
 
Diskusijų temos:
 
„Kas mokyklose yra prioritetas, dalykinių žinių ugdymas ar socialinis ir emocinėms ugdymas? O gal egzistuoja balansas?" Mokyklų vadovai, praktikai, ekspertai apie tai: kaip išlaikyti balansą tarp SEU ir dalykinių žinių ugdymo, kaip galima integruoti SEU į pamokų veiklas, asmeninės įžvalgos apie tai kaip SEU prisideda prie akademinių pasiekimų ir ar jis iš tiesų reikalingas?

„Kaip klasės vadovas gali formuoti klasės bendruomenę?“ Mokyklų vadovai, praktikai, ekspertai diskutuos apie tai: koks klasės vadovo vaidmuo šiandien? Ką klasės vadovui reiškia juo būti? Ar per pertraukas jis lieka klasėje? Koks santykis su auklėtiniais lemia tai, kad jie nori sugrįžti į klasę? Kaip klasės vadovas gali formuoti/sutelkti klasės bendruomenę.

„Kaip įvertinti mokinio/ mokytojo sėkmę klasėje/ mokykloje?" Ar dabartinis mokinio pasiekimų vertinimas pažymiais skatina, o gal priešingai, smukdo vaikų motyvaciją veikti / tobulėti? Sėkmingos mokyklos vertinamos pagal tai kiek mokinių surenka aukščiausius brandos egzaminų balus, dalyvauja olimpiadose, įstoja į aukštąsias mokyklas. Ar tokie algoritmai nėra paviršutiniški?

„Kas yra socialinis emocinis ugdymas dar viena populiari sąvoka ar įrankis, padėsiantis siekti tikslų mokykloje, darbe, visuomenėje?" Žymūs visuomenės veikėjai apie tai, kaip socialiniai emociniai įgūdžiai praverčia įvairiose kasdieninėse situacijose: darbo pokalbyje, derybose, kūrybiniame procese, komandiniame. 
 
Festivalis vyks:
2019 m. vasario 18 d., pirmadienį, 10.00–16.00 val. (registracija – nuo 9.00 val.) Šiaulių arenoje, Jono Jablonskio g. 16, Šiauliuose 
 
Renginio programą galima atsisiųsti ČIA.
Dalyvio mokestis – 9 €. Jei iš vienos įstaigos dalyvaujam 4 asm. ar didesnė grupė – 6 €.
Renginį organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, edukatoriai.lt
Daugiau informacijosČIA.
 
Šaltiniai:
Jūratė JANAVIČIENĖ
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras
Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius
Tel. (8 5) 205 4705
El. p. Jurate.Janaviciene@lvjc.lt
www.lvjc.lt