Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriai rinkosi pasitarti

2015-04-11
Susijusios temos: Projektai Kompleksinė pagalba
Nuo 2013 metų pradžios 22-ose savivaldybėse pradėjo dirbti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriai. Šie etatai įsteigti pasibaigus konkursui dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo teikiant kompleksinę pagalbą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams plėtros ir yra finansuojami ES struktūrinių fondų lėšomis. Finansinė parama bus skiriama 24 mėnesius. Konkursą rengė Švietimo aprūpinimo centras, įgyvendindamas ES remiamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“.
 
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius turi rinkti ir analizuoti informaciją, kokios kompleksinės pagalbos reikia savivaldybės teritorijoje gyvenantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, taip pat jų tėvams ar globėjams. Jis taip pat turi pasirūpinti reikiamais dokumentais, patvirtinančiais kompleksinės pagalbos poreikį, organizuoti ir koordinuoti kompleksinę pagalbą, padėti suburti įvairių valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų specialistų komandą, teiksiančią švietimo pagalbos, socialinės paramos ir sveikatos priežiūros paslaugas konkrečiam vaikui ir jo tėvams. Koordinatorius taip pat informuos vietos bendruomenę apie galimybes šeimoms gauti kompleksinę pagalbą.
 
2013 m. balandžio 4 d. naujai pradėję dirbti koordinatoriai rinkosi Švietimo aprūpinimo centre pasidalyti naujo darbo pradžios patirtimi, mintimis ir išsakyti problemas. Susitikime dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė, vyriausioji specialistė Teresa Aidukienė.
 
Susirinkusiems koordinatoriams buvo pristatytas projektas „Aitvaras. Ankstyvoji intervencija vaikystėje ir inkliuzinis aklųjų ir silpnaregių ugdymas Lietuvoje (0–21 m.)“.Projektą pristatė jo koordinatorė Lietuvoje, Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro Socialinio ugdymo skyriaus vedėja Grita Strankauskienė   ir Stasė Bričkutė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro tiflopedagogė ekspertė bei LASUC Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus vedėja. Projekto koordinatorė ir valdymo komiteto nariai tikisi, kad užmegztas tarpusavio ryšys padės geriau koordinuoti paslaugų silpnaregiams ir akliems vaikams prieinamumą, užtikrins vaikams ir jų tėvams kompleksiškai teikiamą pagalbą, pagerins informacijos sklaidą.
Šaltiniai:
Informaciją parengė:
Daiva Dočkienė
(8 5)  264 9445
daiva.dockiene[@]sac.smm.lt  
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0